- Český lev 2022 za nejlepší film
- Český lev 2022 pro nejlepšího herce v hlavní roli
- Český lev 2022 pro nejlepšího herce ve vedlejší roli
- Český lev 2022 za nejlepší režii
- Český lev 2022 pro nejlepší herečku v hlavní roli
- Český lev 2022 pro nejlepší herečku ve vedlejší roli
- Český lev 2022 za nejlepší televizní seriál
- Český lev 2022 za nejlepší televizní film nebominisériii
- Český lev 2022 za nejlepší animovaný film
- Český lev 2022 za nejlepší scénář
- Český lev 2022 za nejlepší kameru
- Český lev 2022 za nejlepší střih
- Český lev 2022 za nejlepší zvuk
- Český lev 2022 za nejlepší hudbu
- Český lev 2022 za nejlepší scénografii
- Český lev 2022 za nejlepší masky
- Český lev 2022 za nejlepší kostýmy
- Český lev 2022 za nejlepší dokument
- Český lev 2022 za nejlepší krátký film
- Magnesia litera 2022 za nejlepší studentský film
Český lev za nejlepší film |
|
Vítěz |
Zátopek |
Nominovaní |
Atlas ptáků |
Chyby | |
Muž se zaječíma ušima | |
Okupace |
Český lev za nejlepší režii |
|
Vítěz |
David Ondříček - Zátopek |
Nominovaní |
Olmo Omerzu - Atlas ptáků |
Jan Prušinovský - Chyby | |
Martin Šulík - Muž se zaječíma ušima | |
Michal Nohejl - Okupace |
Český lev pro nejlepší televizní seriál |
|
Vítěz |
Ochránce (Česká televize) |
Nominovaní |
Kukačky (Česká televize) |
Zločiny Velké Prahy (Česká televize) |
Český lev za nejlepší televizní film nebo minisérii |
|
Vítěz |
Božena |
Nominovaní |
Amerikánka |
Případ Roubal |
Český lev za nejlepší animovaný film |
|
Vítěz |
Myši patří do nebe |
Nominovaní |
Moje slunce Mad |
Rudé boty |
Český lev za nejlepší kameru |
|
Vítěz |
Štěpán Kučera - Zátopek |
Nominovaní |
Lukáš Milota - Atlas ptáků |
Jakub Halousek - Lidi krve | |
Martin Štrba - Muž se zaječíma ušima | |
Jan Baset Střítěžský - Okupace |
Český lev za nejlepší střih |
|
Vítěz |
Jarosław Kamiński - Zátopek |
Nominovaní |
Jana Vlčková - Atlas ptáků |
Michal Böhm - Chyby | |
Šimon Hájek - Láska pod kapotou | |
Petr Turyna - Okupace |
Český lev za nejlepší filmovou scénografii |
|
Vítěz |
Jan Vlasák - Zátopek |
Nominovaní |
Petr Kunc - Božena |
Milan Býček - Kryštof | |
František Lipták - Muž se zaječíma ušima | |
Tomáš Svoboda - Okupace |
Český lev za nejlepší masky |
|
Vítěz |
Jana Dopitová - Zátopek |
Nominovaní |
Martin Valeš - Božena |
Jana Bílková - Chyby | |
Martin Jankovič, Katarína Horská - Muž se zaječíma ušima | |
Jana Dopitová - Okupace |
Český lev za nejlepší dokumentární film |
|
Vítěz | Jednotka intenzivního života |
Nominovaní | Láska pod kapotou |
Nebe | |
Nová šichta | |
Sny o toulavých kočkách |
Český lev pro nejlepší krátký film |
|
Vítěz: | Milý tati |
Nominovaní | Poslední den patriarchátu |
Příběh hrůzostrašné Eliz |
Cena Magnesia litera pro nejlepší studentský film |
|
Vítěz | Milý tati |
Nominovaní | Dřevo na příští zimu |
Ještě nespíš? | |
Postup práce | |
Rudé boty |