Verze samotného muzikanta, že si oko poranil nešikovnou manipulací při kapání do oka, přijde očním lékařům, které Blesk oslovil, vcelku uvěřitelná. „Stává se to většinou v případě, kdy si člověk aplikuje kapky do oka, na které špatně vidí, a hůře tak odhadne vzdálenost lahvičky s očními kapkami,“ vysvětluje MUDr. Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.
„U pana Slováčka došlo s vysokou pravděpodobností k porušení cévní stěny a zakrvácení podspojivkové části oka a podkoží víčka. Tyto modřiny se vstřebají spontánně a nevyvolají trvalé komplikace,“ přidává MUDr. Jana Mikšovská z oční kliniky NeoVize.
Pokud k poranění dojde, nejčastěji se jedná o drobné oděrky – takzvanou erozi rohovky, nebo krvácení pod spojivku, velmi výjimečně pak může dojít ke krvácení do víčka.
Slováčka pasovali na barona! Ukázka z nového dokumentu! Armex Group