Alternativní historie: Co by se stalo, kdyby se dinosauři naučili hrát fotbal?

Vítejte ve světě alternativní historie, kde se dinosauři stali nejen panovníky Země, ale také vášnivými fotbalovými hráči! Představte si obří tyranosaury, kteří se dokázali naučit kopat míč a zakončovat góly svými ostrými drápy. Jaké by to bylo sledovat takové utkání?

Alternativní historie: Co by se stalo, kdyby se dinosauři naučili hrát fotbal? - foto 1
Začněme tím, že fotbalová hřiště by musela být značně upravena. Vysoké ploty by byly samozřejmostí, aby se dinosauři nepřehmátnuli a nezačali si hrát s diváky. Místo trávníku by byly použity odolné rostliny, které by vydržely jejich obrovská tlapata. A co rozhodčí? Ti by museli být dostatečně odvážní a rychlí, aby se jim dinosauři neživili jako malým občerstvením během zápasu.

Pravidla by také musela být upravena. Například, místo žlutých a červených karet by se používaly karty s obrázkem masa a zeleniny. Když by hráč porušil pravidla, rozhodčí by mu sáhl do kapsy a vylovil jednu z karet. Pokud by vylovil maso, hráč by byl potrestán a odešel by do kabin. Pokud by vylovil zeleninu, musel by si na chvilku sednout na lavičku a přemýšlet o svém chování.

A co teprve komentátoři? To by byl zážitek! "A tady máme již třetí gól za posledních pět minut, který zařídil diplodocus svými dlouhými krkem! Nikdo nečekal, že by takový hráč mohl být tak výbušný!" by vysílal nadšeně jeden z nich. "A teď nám zde hraje pterodaktyl na pozici brankáře. Jeho křídla mu dávají obrovskou výhodu při chytání míčů. Je to opravdu ohromující zážitek!"

A nakonec bychom měli zmínit fanoušky. Ti by museli být vybaveni spoustou chladivého spreje, aby si ochladili tváře, když by si dinosauři při oslavách gólů začali rozpouštět sliny. Bude také nutné zřídit speciální sektor pro malé dinosauří fanoušky, aby se vyhnuli nechtěným střetům s ocasem tyranosaura.

Takže, co by se tedy stalo, kdyby se dinosauři naučili hrát fotbal? Byl by to senzační, zábavný, a především bizardní pohled na sport, který by následovali miliony lidí po celém světě. Možná by to dokonce vedlo k novému druhu fotbalu, který by byl hrán výhradně dinosaury. Ale zatím si to můžeme jen představovat a doufat, že jednoho dne se naše alternativní historie stane skutečností.
Alternativní historie: Co by se stalo, kdyby se dinosauři naučili hrát fotbal? - foto 2
Alternativní historie: Co by se stalo, kdyby se dinosauři naučili hrát fotbal? - foto 3
Publikováno: 11. 11. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články