Alternativní realita: Co kdyby se všechny rostliny najednou proměnily v zombíky?

Alternativní realita: Co kdyby se všechny rostliny najednou proměnily v zombíky?

Alternativní realita: Co kdyby se všechny rostliny najednou proměnily v zombíky? - foto 1
V dnešním bizardním scénáři se zaměříme na jeden z nejhorších případů, který by mohl postihnout lidskou civilizaci. Představte si, že se všechny rostliny najednou promění v zombíky! Ano, správně jste to přečetli, zapomeňte na klasické zombie apokalypsy s lidskými nemrtvými, teď se soustřeďme na zombifikaci rostlin. Co by se stalo, kdyby se květiny, stromy a tráva najednou obrátily proti nám?

Začněme tím nejděsivějším scénářem: zombifikace trávníku. Místo toho, abychom v sobotu ráno v klidu posekali trávník, bychom se najednou ocitli v bitvě proti nespočetným zombíkům trávníku. Co by to znamenalo pro naše pohodlí a estetiku? Každý, kdo se odváží vyjít ven, by byl ohrožen útokem zombíků trávníku, kteří by se snažili zalézt do bot a šílet v našich šortkách. Běhání bosky by se stalo extrémně nebezpečným sportem, a také bychom se museli zbavit zahradních slavností na trávníku.

Zombifikace stromů by také přinesla řadu problémů. Místo romantických procházek pod korunami zelených jasanů a vychutnávání si stínu, bychom se museli vyhnout útokům zombíků stromů, kteří by se snažili svými větvemi škrtit každého, kdo by se odvážil přiblížit. Vzpomeňte si na to, jak narůstající větve a kořeny stromů mohou prorůst do domů a vytvářet pěkný chaos. Co by se stalo, kdyby tyto větve a kořeny nyní byly posedlé zombíky? Budování domů by se stalo nemožným a všichni bychom museli žít jako kočovníci.

Květiny jsou něčím, co bychom považovali za naprosto neškodné, nevinné a krásné. Ale co kdyby se naše milované růže, tulipány a slunečnice najednou změnily v krvelačné květinové zombíky? Naše zahrady by se staly místem hrůzy a květinové kytky by se staly vražednými zbraněmi. Snažte se představit si situaci, kdy byste chtěli překvapit svou drahou polovičku květinovým dárkem a místo toho byste byli napadeni vlastními rukama, když by se váš buket rozhodl, že jste další večeří.

A konečně, co by se stalo s naší potravou v této alternativní realitě? Necháme stranou fakt, že bychom museli bojovat o přežití v zahradách a lesích, ale co by se stalo s naší zemědělskou produkcí? Zelenina a ovoce by se proměnily v nebezpečné zombíky, kteří by se snažili nakazit všechny naše jídlo. Když byste chtěli uvařit večeři, místo toho byste museli bojovat o každý kus potraviny s hladovými zombíky rajčat a okurek.

Tento alternativní realitní scénář je sice zábavně bizardní, ale také nás přiměřeně upozorňuje na to, jak zranitelní jsme vůči neočekávaným hrozbám. Takže v případě, že se všechny rostliny náhle promění v zombíky, mějte připravený plán útěku, zásoby jídla a především dobrou zahradnickou sekeru.
Alternativní realita: Co kdyby se všechny rostliny najednou proměnily v zombíky? - foto 2
Alternativní realita: Co kdyby se všechny rostliny najednou proměnily v zombíky? - foto 3
Publikováno: 13. 12. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články