Cirkusový slon dokázal zahrát Beethovenovu sonátu na klavír. Je to nový hudební talent?

V posledních dnech se na sociálních sítích šíří neuvěřitelné video, které vzbudilo obrovskou senzaci. Cirkusový slon zvaný Biggy údajně dokáže zahrát Beethovenovu sonátu na klavír! Ano, správně jste četli, slon hraje na klavír! Někteří uživatelé internetu se nadšeně ptají, zda nejde o nový hudební talent, který by mohl překonat i nejznámější virtuózy.

Cirkusový slon dokázal zahrát Beethovenovu sonátu na klavír. Je to nový hudební talent? - foto 1
Sloní muzikant Biggy se stal okamžitě celosvětovou hvězdou, když se jeho mistrovský výkon dostal na veřejnost. V nahrávce ho vidíme, jak sedí před klavírem a různými chobotovými pohyby se dotýká kláves. V první chvíli to vypadá jako náhodné klepání, ale postupně si uvědomujeme, že Biggy opravdu hraje Beethovenovu sonátu č. 14 v c-moll, známou také jako Měsíční sonáta. Jeho zručnost a preciznost jsou skutečně ohromující a nemůžeme se ubránit dojmu, že je to nový hudební génius.

Samozřejmě, že ne všichni jsou nadšeni. Někteří skeptici tvrdí, že za slonovou mimořádnou hudební zručností stojí pouze důmyslně připravený trik. Podle nich je Biggy jenom dobře trénovaný zvířecí performer, který byl naučen reagovat na signály od svého trenéra. Tvrdí, že chobotové pohyby jsou pouhým divadelním výstupem a slon ve skutečnosti nerozumí žádným hudebním principům.

Ať už je to však skutečný talent nebo jenom další trik cirkusového průmyslu, jedno je jisté - Biggy, cirkusový slon, se stal jedním z nejznámějších slonů v historii. Lidé z celého světa se těší na další jeho hudební vystoupení a cirkus, ve kterém Biggy působí, zaznamenal obrovský nárůst diváků. Možná se brzy dočkáme i jeho debutového alba, které by se mohlo stát hitem roku.

Takže, co si o tom myslíte? Je Biggy opravdu novým hudebním talentem, který překoná všechny očekávání, nebo je to jenom další zábavný trik, který nám cirkusový průmysl naservíroval? Jedno je jisté, slon hrající na klavír je určitě nevšedním zážitkem a dokáže vyvolat smích i úžas u všech, kteří se s ním setkají.
Cirkusový slon dokázal zahrát Beethovenovu sonátu na klavír. Je to nový hudební talent? - foto 2
Cirkusový slon dokázal zahrát Beethovenovu sonátu na klavír. Je to nový hudební talent? - foto 3
Publikováno: 9. 8. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články