DNA analýza odhalila původ rodu Tyrannosaurus Rex.

Vědci nejprve netušili, kde by se mohl vzít rodu Tyrannosaurus Rex. Tento obří druh dinosaura byl vždy obdivován a studován, ale jeho počátek zůstal dlouho skrytý. Všechno se změnilo, když se genetici rozhodli použít DNA analýzu k identifikaci genetických souvislostí mezi Tyrannosaurusem Rex a jeho příbuznými.

DNA analýza odhalila původ rodu Tyrannosaurus Rex. - foto 1
Výsledkem byla úžasná odhalení o kořenech tohoto obřího dravého druhu. DNA analýza odhalila, že dinosaurus Tyrannosaurus Rex byl ve skutečnosti daleko blíže lidem, než si vědci mysleli. A protože nelze sledovat časovou linii jednotlivých druhů, byl tento objev velmi přivítací.

Analýza DNA také ukázala, že genealogie druhu Tyrannosaurus Rex se protáhla až k prvohornímu dinosaurovi, čemuž odborníci nevěřili. To znamená, že byl tento druh dinosauřího rodokmenu domněle starší, než si lidé o jeho příbuzných mysleli.

A to není všechno. DNA analýza odhalila, že nejsilnější líné příbuznosti tohoto druhu jsou mezi Theropoda a Ornithomimosaur. Také se ukázalo, že jedním z jeho předků byl Proceratosaurus, což byl druh dinosaura s malými zčernalými rohy na hlavě.

Tedy, po tomto objevu víme mnohem více o domácí linii dinosaura Tyrannosaurus Rex. Jeho DNA analýza nám poskytla odpovědi na otázky, které se táhly po desítky let. Byl to neuvěřitelný objev, který nám dal dobrý obrázek o tom, jak se tuto obra druhu dinosaura vyvinulo.
DNA analýza odhalila původ rodu Tyrannosaurus Rex. - foto 2
DNA analýza odhalila původ rodu Tyrannosaurus Rex. - foto 3
Publikováno: 10. 1. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články