Extrémní sport: Lidé se utkávají v závodech na segwayích ve výšce 5000 metrů nad mořem.

Vítejte ve světě extrémního sportu, který dosud nemá obdoby! Představte si, že se utkáváte s dalšími odvážlivci v závodech na segwayích, ale ne na obyčejném terénu. Ne, ne, to by bylo příliš jednoduché! Tento sport se odehrává ve výšce 5000 metrů nad mořem, kde se cítíte jako na vrcholu světa - a doslova jste na něm!

Extrémní sport: Lidé se utkávají v závodech na segwayích ve výšce 5000 metrů nad mořem. - foto 1
Před závodem se samozřejmě musíte dobře připravit. Tréninky zahrnují nejen fyzičku, ale také psychickou přípravu. Být schopen řídit segway ve výšce, kde se může člověk lehce ztratit v oblaku, vyžaduje opravdové odhodlání a pohotovost. Představte si, jak se snažíte udržet rovnováhu na svém stroji, zatímco vítr vám zuří kolem uší a oblaka proletují kolem vás. To je opravdu adrenalinový zážitek!

Když konečně přijde den závodu, atmosféra je napjatá a plná očekávání. Závodníci jsou vybaveni speciálními helmami s vestavěnými kyslíkovými maskami, které jim pomáhají zůstat v kondici ve vysokých nadmořských výškách. Startuje se po jednom, každý závodník se pokouší překonat dráhu s různými překážkami a dosáhnout co nejrychlejšího času.

První překážka je přistání na úzkém hřebenu hory. Musíte se přesně zacílit a udržet rovnováhu, abyste neukončili závod přímo ve skalách. Poté následuje strmý sjezd, kde je třeba kontrolovat rychlost a zároveň se vyhýbat překážkám, jako jsou větve nebo velké kameny. Největší výzvou je však stoupání na vrchol další hory, které vyžaduje nejen fyzickou sílu, ale také odhodlání a odolnost proti výškové nemoci.

Ať už vyhrajete nebo ne, účast na závodech na segwayích ve výšce 5000 metrů nad mořem vám zaručeně zajistí nezapomenutelný zážitek. Ale pozor, tento sport je určen pouze pro ty nejodvážnější. Pokud se nebojíte výšek a hledáte nové adrenalinové výzvy, neváhejte a přihlaste se. Možná se právě stáváte součástí extrémní historie segwayového závodění!
Extrémní sport: Lidé se utkávají v závodech na segwayích ve výšce 5000 metrů nad mořem. - foto 2
Extrémní sport: Lidé se utkávají v závodech na segwayích ve výšce 5000 metrů nad mořem. - foto 3
Publikováno: 23. 7. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články