Extrémní závod: Závodníci na kolečkových židlích sestoupí z nejvyšší hory světa.

Extrémní závody jsou v dnešní době velmi populární a každý organizátor se snaží přijít s něčím novým a originálním, aby přilákal co nejvíce diváků. A právě takový nápad přišel na organizátory závodu, který se odehraje na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě - na vrcholu nejvyšší hory Mount Everest!

Extrémní závod: Závodníci na kolečkových židlích sestoupí z nejvyšší hory světa. - foto 1
Ale co vlastně tento závod obnáší? Závodníci budou muset sestoupit z vrcholu hory na kolečkových židlích! Ano, slyšíte správně, na židlích! Nejenže se budou muset vyrovnat s extrémními povětrnostními podmínkami, ale také se budou muset rychle a obratně pohybovat po úzkých a nebezpečných cestách.

Organizátoři se rozhodli pro tento neobvyklý způsob závodu z důvodu zvýšení napětí a adrenalinu. Když už se závodníci rozhodnou vydat na takovou výzvu, měli by to být ti nejlepší z nejlepších. Proto se kvalifikace na tento závod nekoná na běžných cyklistických tratích, ale na speciálně vytvořené trati v extrémním terénu, která zahrnuje strmé skalnaté srázy a nebezpečné zatáčky.

Ale co se stane, pokud závodník spadne? Naštěstí organizátoři se o to postarali a každý závodník bude vybaven bezpečnostním lanem, které ho bude držet při pádu. Přesto však není jisté, zda tato opatření budou dostatečná, protože v případě pádu do propasti se nejspíš dostanou do hry i záchranáři a vrtulníky.

Pro diváky bude tento závod jistě ohromující a napínavý. Bude to jako sledovat hororový film, ale s tím rozdílem, že všichni aktéři budou skuteční a jejich životy budou viset na vlásku. A kdo ví, možná se tento závod stane novou disciplínou a zařadí se mezi další extrémní sporty, které si získaly obrovskou popularitu.
Extrémní závod: Závodníci na kolečkových židlích sestoupí z nejvyšší hory světa. - foto 2
Extrémní závod: Závodníci na kolečkových židlích sestoupí z nejvyšší hory světa. - foto 3
Publikováno: 10. 7. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články