Fyzikové chladili atomový reaktor pod absolutní nulou a vytvořili unikátní čas-prostorovou bublinu.

Vědci z oblasti fyziky se opět předvedli svou genialitou a odvahou, když se jim podařilo chladit atomový reaktor na úroveň absolutní nuly. Ano, slyšíte správně, absolutní nula, kde teplota dosahuje hodnoty 0 Kelvinů, což je teoreticky nejnižší teplota, kterou lze dosáhnout. Ale to není vše. Když byl reaktor dostatečně ochlazen, fyzikové vytvořili unikátní čas-prostorovou bublinu, která narušila tradiční chápání času a prostoru.

Fyzikové chladili atomový reaktor pod absolutní nulou a vytvořili unikátní čas-prostorovou bublinu. - foto 1
Tato bublina se projevila jako zvláštní efekt, kdy se okolní prostor zdeformoval do podivného tvaru, který připomínal zmuchlaný papír. Fyzikové se v něm dokonce zdálo, že objevili zkrácenou cestu k cestování časem, ačkoliv se zatím nedokázali dostatečně dlouho udržet v této bublině, aby mohli provést další pozorování.

Tato objevná studie byla okamžitě přijata s obrovským zájmem a nadšením, ale také s určitou obavou z možných vedlejších účinků. Někteří fyzikové se obávají, že vytvoření čas-prostorové bubliny by mohlo způsobit nevratné změny v naší realitě, a že by mohlo dojít k nečekaným a nebezpečným důsledkům. Ale zatím se zdá, že se všechno drží pod kontrolou a vědci se těší z nových poznatků, které tento pokus přinesl.

A tak se fyzika opět posunula o krok vpřed a otevřela nové možnosti a otázky ohledně povahy času a prostoru. Možná se jednou podaří vytvořit bublinu, která nás zavede do jiné dimenze, nebo nám umožní cestovat mezi různými paralelními realitami. Ale to jsou zatím jen spekulace a fyzici se budou muset ponořit do dalších studií a experimentů, aby mohli odpovědět na tyto otázky. Ale jedno je jisté - fyzika je stále plná překvapení a záhad, které nás dokáží překvapit a fascinovat.
Fyzikové chladili atomový reaktor pod absolutní nulou a vytvořili unikátní čas-prostorovou bublinu. - foto 2
Fyzikové chladili atomový reaktor pod absolutní nulou a vytvořili unikátní čas-prostorovou bublinu. - foto 3
Publikováno: 29. 6. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články