Geniální pes vytvořil vlastní uměleckou tvorbu a způsobil revoluci v moderním umění.

Vědci se už dlouho snaží odpovědět na otázku, zda zvířata mají schopnost tvořit umělecká díla. A nyní se zdá, že jsme konečně dostali odpověď. Pes jménem Max se totiž stal prvním zvířecím umělcem, který svými díly způsobil revoluci v moderním umění.

Geniální pes vytvořil vlastní uměleckou tvorbu a způsobil revoluci v moderním umění. - foto 1
Max, dvouletý border collie, začal s malováním před několika měsíci, kdy jeho majitelé začali vysazovat květiny a Max se začal bavit tím, že si hrál s barvami. Postupem času se Maxovy kresby staly stále sofistikovanějšími a došlo k tomu, že se jeho umělecké dílo dostalo do galerie.

Většina lidí byla na začátku skeptická ohledně Maxova uměleckého talentu, ale když viděli jeho díla, byli naprosto ohromeni. Maxovy obrazy jsou plné barev a textur a mají nádhernou abstraktní kvalitu, která byla dosud v umění nevídaná.

Jeho díla se stala hitem a Max se stal celebritou. Jeho majitelé se snaží udržet jeho uměleckou kariéru co nejautentičtější, takže Max nikdy nebyl trénován, aby maloval určitým způsobem. Jednoduše si hraje s barvami a vytváří umělecká díla, která jsou naprosto originální.

Maxovy obrazy se prodávají za stovky tisíc dolarů a jsou vyhledávanými kousky pro sběratele moderního umění. Nikdo neví, jak daleko se Maxova umělecká kariéra dostane, ale jedno je jisté - revoluce v moderním umění právě začala a Max je jejím průkopníkem.
Geniální pes vytvořil vlastní uměleckou tvorbu a způsobil revoluci v moderním umění. - foto 2
Geniální pes vytvořil vlastní uměleckou tvorbu a způsobil revoluci v moderním umění. - foto 3
Publikováno: 31. 7. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články