Jeden chytrý inženýr přišel na to jak zrychlit rychlost světla a to 400x

Fyzikové se mohou stát závistí technikům, kteří našel způsob, jak zrychlit rychlost světla 400x. Inženýr Jason Jia se rozhodl vyzkoušet nový, ambiciózní experiment a jeho odvážný nápad překročil očekávání.

Jeden chytrý inženýr přišel na to jak zrychlit rychlost světla a to 400x - foto 1
Jiaův experiment byl založen na prosté věci - zvýšení vibrací částic, což by mohlo značně zrychlit rychlost světla. Začal s ničím a postavil laser a speciálně navrženou komoru, ve které mohl simulovat dopad simulovaného světla.

Když Jia experimentoval sblížení fotonů, výsledky byly neuvěřitelné. Zjistil, že průměrná rychlost světla se zvýšila až na 400x normálu. Kromě toho, rychlost světla také vykazovala neočekávanou stabilnost a výsledky byly opakovatelné.

Jeho pozoruhodný výsledek byl publikován v The American Journal of Physics. Tento výsledek nejenom že může posloužit jako inspirace pro budoucí výzkum, ale také to dokazuje, že s dostatečným výzkumem a úsilím mohou být oblasti vědy doslova osvíceny.

Jiaův objev má velký potenciál vyřešit mnoho dosud nevyřešených problémů vyplývajících ze současného stavu vědy. Jeho experiment demonstruje, že díky odvaze a inovativnímu myšlení se mohou provádět skutečné revoluční postupy.
Jeden chytrý inženýr přišel na to jak zrychlit rychlost světla a to 400x - foto 2
Jeden chytrý inženýr přišel na to jak zrychlit rychlost světla a to 400x - foto 3
Publikováno: 25. 12. 2022 22:38 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články