Kdo by se bál vlkodlaka: Výzkumníci objevili, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti jen neškodní hmyzí tvorové.

Vlkodlaci jsou jednou z nejstrašidelnějších a nejuznávanějších příšer, které se obvykle spojují s plným měsícem a středověkými vesnicemi. Ale co kdybychom vám řekli, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti jen neškodní hmyzí tvorové?

Kdo by se bál vlkodlaka: Výzkumníci objevili, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti jen neškodní hmyzí tvorové. - foto 1
Ano, máte dobře. Nedávný výzkum ukazuje, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti malé brouci, kteří se náhodou podobají vlkům. Tyto brouci jsou obvykle velké jen několik milimetrů a žijí v lesích a travnatých oblastech. Vypadají jako vlci, protože mají chlupaté tělo a létají v nočních hodinách, což jim dává skutečně děsivý vzhled.

Ale nebojte se, vlkodlaci jsou naprosto neškodní a nekoušou lidi. Ve skutečnosti se živí jen nektarem a pylem, které sbírají z květů. Jsou to nezvykle aktivní brouci, kteří se rádi shromažďují v malých skupinách a létají kolem květin. Pokud jste někdy viděli brouky, kteří létají kolem květin, můžete si představit, jak vlkodlaci vypadají.

A jak se vlkodlaci dostali do našich příběhů a mytologií? No, pravděpodobně to bylo kvůli jejich děsivému a tajemnému vzhledu. Když se objevili v nočních hodinách, lidé je mohli snadno považovat za něco děsivého a nadpřirozeného. Ale teď víme, že vlkodlaci jsou jen malí brouci, kteří nám rozhodně neublíží.

Takže se nebojte plného měsíce a nebuďte nervózní, když uvidíte nějakého zvláštního brouka. Je to pravděpodobně jen vlkodlak, který se snaží najít svůj další květ k návštěvě. A jestliže se náhodou setkáte s nějakým skutečným vlkodlakem, můžete být klidní vědomím, že jeho kousnutí vám jistě nezpůsobí nic horšího než jen malou svědivou skvrnu.
Kdo by se bál vlkodlaka: Výzkumníci objevili, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti jen neškodní hmyzí tvorové. - foto 2
Kdo by se bál vlkodlaka: Výzkumníci objevili, že vlkodlaci jsou ve skutečnosti jen neškodní hmyzí tvorové. - foto 3
Publikováno: 7. 6. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články