Možná jsme všichni jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera.

Možná jsme všichni jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera. Ať už to zní jakkoliv bizarně, připusťme si, že naše existence je pouze simulace v něčích rukou. Kdo by to mohl být? Možná to není žádný dospělý vesmírný vůdce, ale jen obyčejný teenager, který si hraje s našimi osudy jako s oblíbenou hrou na počítači.

Možná jsme všichni jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera. - foto 1
Mimozemský teenager, pojmenovaný Zog, je nejlepší hráč v celé galaxii. Poté, co vyhrál všechny možné hry ve svém vesmírném domově, se rozhodl vytvořit si vlastní hru. A co by bylo lepšího, než vytvořit simulaci celého vesmíru? Tak se Zog pustil do práce a vytvořil náš svět, plný postav s nejrůznějšími příběhy a výzvami.

Zatímco my si myslíme, že žijeme normální životy, Zog se baví sledováním našich dobrodružství a manipulací s našimi osudy. Možná si říká: "Dneska je Dáša šťastná, tak jí dám šťastný den plný překvapení." A tak se stane, že Dáša najde peníze na chodníku a potká svou dlouho neviděnou lásku.

Ale Zog není jen hodný teenager. Někdy se nudit a rozhodne se, že nás zasáhne nečekanou katastrofou. Například, když jdeme na důležitý pohovor, Zog se směje a rozhodne se, že nám ukradne boty. Chudák John pak musí absolvovat pohovor bosý a přitom se snažit udržet vážnou tvář.

Možná si teď říkáte, jak můžeme poznat, zda jsme opravdu jen postavami v Zogově hře. Existuje spousta teorií, ale jedna z nejpopulárnějších je, že pokud najdeme nějakou chybu v našem vesmíru, jako je nesmyslné chování zvířat nebo nevysvětlitelné přírodní jevy, může to být důkaz, že jsme jenom součástí něčího programu.

Ať už je to pravda nebo ne, představa, že jsme jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera, je zábavně bizarní a rozhodně stojí za přemýšlení. Takže až příště zažijete něco neobvyklého, mějte na paměti, že to mohl být jenom Zog, který si hraje s našimi osudy a dělá si z nás legraci.
Možná jsme všichni jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera. - foto 2
Možná jsme všichni jenom postavami v počítačové hře největšího mimozemského teenagera. - foto 3
Publikováno: 16. 12. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články