Návrat dávných bohů: Ve starověkém Egyptě ožívají doby faraonů.

V posledních letech se zdá, že starověký Egypt zažívá naprosto neuvěřitelný návrat. Doby faraonů se vrací a s nimi i samotní bohové! Ne, nemusíte se bát, že se na ulicích vašeho města objeví obří sfinga nebo že vám na cestě do práce překáží hromady písku. Návrat dávných bohů je však mnohem zábavnější, než byste si mohli představit.

Návrat dávných bohů: Ve starověkém Egyptě ožívají doby faraonů. - foto 1
Znáte to? Vstáváte brzy ráno, abyste se vypravili do práce, a cestou vám zazvoní telefon. "Ahoj, tady Isis," zazní z druhé strany. Ano, přesně tak, egyptská bohyně Isis se rozhodla založit vlastní korporaci a zvedá telefon na všechny své klienty. A není sama! Vedle ní sedí bohyně Hathor, která je zodpovědná za marketing, a Horus, který je zase skvělý manažer projektů. Kdo by to byl řekl, že bohové mají takový talent pro podnikání?

Ale největší senzací je samozřejmě faraon, který se vrátil na trůn. Svými rozhodnutími a příkazy ovlivňuje nejenom osudy Egypta, ale i celého světa. A to všechno přes Twitter! Ano, faraon je jedním z nejznámějších influencerů na sociálních sítích. Jeho tweetům se nedokáže odolat ani samotný prezident Spojených států. Dokonce se spekuluje, že ho faraon přemluvil k tomu, aby na summitu OSN předčítal své starobylé texty.

A co návrat bohů znamená pro turisty? Pokud si chcete užít jedinečnou dovolenou, můžete se vydat do Egypta a zúčastnit se slavností na počest bohů. Místo tradičních pískových pouští bude nyní pláž plná sfing, které budou opalovat turisty a nabízet jim exotické nápoje. Budete moci posedět na trůně faraona a dostat se tak do historických knih jako první turista, který převzal vládu nad Egyptem na několik minut.

Ale pozor! Návrat dávných bohů přináší i některá nečekaná rizika. Například, pokud se rozhodnete vyfotit selfie s bohyní Isis, může se stát, že vám její čarovný prsten ukradne duši. A co teprve, když se rozhodnete zapojit do jejich obřadů! Není totiž vyloučeno, že se stanete obětí nějakého starobylého kletby a budete muset hledat prostředky, jak se zbavit nových nechtěných vlasů na těle. Ale i přes tyto drobné nevýhody je návrat dávných bohů do Egypta naprosto nezapomenutelným zážitkem.

Takže, pokud vás láká dovolená plná exotiky, dobrodružství a trochy magie, neváhejte a vydejte se do Egypta. Možná se vám podaří spatřit faraona, uslyšíte hukot hromu, kterým se bohové rozhodli komunikovat, a můžete dokonce přihlížet jejich jedinečnému souboji v turnaji kouzel. A kdo ví, možná si přinesete i nového ochránce ze světa dávných bohů.
Návrat dávných bohů: Ve starověkém Egyptě ožívají doby faraonů. - foto 2
Návrat dávných bohů: Ve starověkém Egyptě ožívají doby faraonů. - foto 3
Publikováno: 28. 8. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články