Nová studie prokázala, že jíst pizzu při plavání zlepšuje výkon olympijských plavců!

Nová studie provedená ve světě sportu přišla s úžasným objevem, který by všechny plavce mohl překvapit. Podle této studie totiž jíst pizzu při plavání zlepšuje výkon olympijských plavců! Ano, správně jste četli, naše oblíbená italská specialita může být klíčem k získání olympijské medaile.

Nová studie prokázala, že jíst pizzu při plavání zlepšuje výkon olympijských plavců! - foto 1
Vědci se rozhodli provést experiment, ve kterém se olympijský plavec pokusil jíst pizzu během svého tréninku. Výsledky byly ohromující! Plavec, který při plavání konzumoval pizzu, dosáhl o 15% vyšších rychlostí než plavec, který se snažil plavat na prázdný žaludek. To je přesně ten druh informací, které bychom očekávali na titulní straně sportovních novin!

Ale jak je to možné? Podle vědců by to mohlo být způsobeno kombinací těžkých sacharidů, které jsou obsaženy v pizze, a endorfinů, které jsou uvolňovány při konzumaci oblíbeného jídla. To by znamenalo, že pizza nejenže plavcům dodává potřebnou energii, ale také zvyšuje jejich náladu a motivaci. Možná bychom se měli všichni inspirovat tímto objevem a přidat si k tradičnímu plavání také porci pizzy!

Samozřejmě, že tato studie vyvolala mezi olympijskými plavci kontroverzní reakce. Někteří z nich jsou nadšeni a plánují si objednat pizzu do bazénu hned příště, zatímco jiní se obávají, že by to mohlo vést k nezdravým stravovacím návykům a snížení výkonu. Tento objev ještě vyvolá mnoho debat a dalších výzkumů, ale jedno je jisté - pizzová strava se stává novým trendem mezi plavci!

A co by takhle zorganizovat olympijskou disciplínu, ve které by plavci soutěžili v jídle pizzy během plavání? To by bylo něco, co by se diváci rozhodně nechtěli nechat ujít! Můžeme si představit, jak by plavci zápolili o každou plátek salámu, zatímco vlny bazénu by se převracely v důsledku jejich nadšení. Možná by se olympijské hry staly ještě zábavnějšími a bizardnějšími!

Ať už je toto zjištění pravdivé nebo ne, jedno je jisté - plavci po celém světě si teď budou připadat jako superhrdinové, kteří mohou jíst pizzu a zároveň zlepšovat své výkony. Možná je to jen další důkaz toho, že opravdoví šampioni nejsou omezeni na tradiční stravovací návyky. Takže příště, když budete vidět plavce s kouskem pizzy ve vodě, nezapomeňte mu potleskat a dodat mu odvahu, aby dosáhl svých olympijských snů!
Nová studie prokázala, že jíst pizzu při plavání zlepšuje výkon olympijských plavců! - foto 2
Nová studie prokázala, že jíst pizzu při plavání zlepšuje výkon olympijských plavců! - foto 3
Publikováno: 1. 2. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články