Nová studie ukazuje, že delfíni mohou mluvit a plánovat invazi na souš.

Vědecké průzkumy v oblasti chování delfínů nám přinášejí stále více fascinujících poznatků. Nová studie zveřejněná v nejnovějším vydání prestižního časopisu Nature ukazuje, že delfíni nejsou jenom mimořádně inteligentními tvory, ale navíc jsou schopni mluvit a dokonce plánovat invazi na souš!

Nová studie ukazuje, že delfíni mohou mluvit a plánovat invazi na souš. - foto 1
Výzkumníci z akademie věd v Kalifornii sledovali skupinu delfínů v oceánu u pobřeží Floridy a zaznamenali několik zvláštních zvuků, které se dají přirovnat k řeči lidí. Po detailní analýze zvukových nahrávek se potvrdilo, že delfíni používají slova a zvuky, které mohou být interpretovány jako výrazy emocí a dokonce i myšlenek.

Co však překvapilo výzkumníky je, že delfíni si vyměňují informace o svých invazních plánech na souš. Podle zaznamenaných zvuků se zdá, že delfíni jsou schopni koordinovat své útoky a dokonce si rozdělit úkoly, aby dosáhli co největšího úspěchu.

Zatím nevíme, jak by taková invaze delfínů na souš mohla vypadat, ale výzkumníci varují, že by to mohlo mít závažné důsledky pro naše ekosystémy. Pokud by se delfíni rozhodli například vyhubit populaci ryb na souši, mohlo by to způsobit bezprecedentní ekologickou katastrofu.

Nicméně, než začneme panikařit, je třeba si uvědomit, že delfíni jsou v první řadě mírumilovní tvorové, kteří se snaží žít v harmonii s přírodou. Možná jsou to jenom zvuky, které nám připomínají řeč, ale delfíni jsou bezpochyby jedněmi z nejzajímavějších a nejinteligentnějších tvorů na planetě.
Nová studie ukazuje, že delfíni mohou mluvit a plánovat invazi na souš. - foto 2
Nová studie ukazuje, že delfíni mohou mluvit a plánovat invazi na souš. - foto 3
Publikováno: 24. 9. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články