Nový druh levhartů objeven: Vypadají jako obyčejní levharti, ale jejich oblíbeným jídlem jsou dudlíky.

Vědci z Mezinárodního ústavu pro výzkum divoké zvěře přišli s neobyčejným objevem, který navždy změní naše vnímání levhartů. Nový druh levhartů byl nedávno objeven v odlehlé džungli na Madagaskaru a jeho stravovací návyky jsou zcela mimořádné. I když tito levharti vypadají jako jejich normální protějšci, jejich oblíbeným jídlem jsou dudlíky!

Nový druh levhartů objeven: Vypadají jako obyčejní levharti, ale jejich oblíbeným jídlem jsou dudlíky. - foto 1
Tým vědců našel tyto zvláštní levharty při letu nad lesním porostem. Odborníci byli okouzleni, když spatřili tyto elegantní šelmy, jak si věšejí na stromech a s obrovským nadšením olizují dudlíky. "Nikdy jsme neviděli nic podobného," vyjekl jeden z vědců. "Je to neuvěřitelné, jak se tito levharti dokážou vyšplhat na stromy a nechat se viset jen kvůli dudlíkům!"

Vědci se samozřejmě ptají, jak se tento zvláštní druh vyvinul a proč se specializuje na dudlíky. Jednou z teorií je, že levharti objevili tuto neobvyklou pochoutku jako důsledek nedostatku potravy v jejich přirozeném prostředí. Další teorie naznačuje, že tito levharti se mohli naučit tento zvláštní způsob krmení od nějakého excentrického místního kmene, který je měl za své domácí mazlíčky.

Není divu, že tato zpráva vyvolala mezi vědci značný rozruch. Někteří se domnívají, že by tato nová populace levhartů mohla být ohrožena, protože dudlíky nejsou běžnou součástí jejich přirozené stravy. Jiní vědci však věří, že objevení tohoto neobvyklého druhu by mohlo pomoci v boji proti nedostatku dudlíků v oblasti, což by zase mohlo vést k lepšímu zdraví místních dětí.

Ať už je to jakkoli, nový druh levhartů je zcela fascinující objev, který nás přináší blíže k pochopení zázraků přírody. Pokud se chystáte na dovolenou na Madagaskar, možná byste měli zahrnout do svého itineráře i návštěvu této odlehlé džungle. Kdo ví, třeba budete mít štěstí a spatříte tyto neobyčejné levharty, jak si pochutnávají na svých oblíbených dudlících!
Nový druh levhartů objeven: Vypadají jako obyčejní levharti, ale jejich oblíbeným jídlem jsou dudlíky. - foto 2
Nový druh levhartů objeven: Vypadají jako obyčejní levharti, ale jejich oblíbeným jídlem jsou dudlíky. - foto 3
Publikováno: 15. 11. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články