Odtajněná historie: V roce 1927 na pláži a Los Angeles přistála obrovská medúza a začala požírat plavce!

Místní obyvatelé města Los Angeles byli v roce 1927 šokováni, když se na jejich pláži objevila obrovská medúza – dosud neznámý druh. Zvíře bylo skutečně obrovské, měřilo asi 8 stop a vážilo asi 2500 liber. Hlava medúzy byla obrovská a pokryta šupinami, kterého se silně leskly. Její tělo bylo zbarveno nazelenalou barvou a končilo velkým ocasem.

Odtajněná historie: V roce 1927 na pláži a Los Angeles přistála obrovská medúza a začala požírat plavce! - foto 1
Plavci na pláži byli šokováni, když spatřili medúzu, a rychle utíkali do bezpečí. Medúza divoce požírala vše, co se jí připlepilo do cesty a zdálo se, že nikoho nehodlá pustit. Místní strážci veřejného pořádku vyšli ven, aby situaci uklidnili, ale byli překvapeni, když viděli, jak silně medúza opatřena. Nakonec se ukázalo, že jediný, kdo může medúzu dokázat, je rybář, který přišel vyzvat medúzu na souboj. Podařilo se mu, že se mu podařilo medúzu zabít a nakonec z pláže odstranit.

I po těch letech dodnes nikdo neví, z čeho pocházelo tohle zvíře. Nicméně jeho náhlý příchod na pláž v Los Angelesu představuje dodneška velkou záhadu. I když se už od té doby mnohokrát objevily obrovské medúzy na plážích po celém světě, o tomto prvním incidentu v Los Angeles se ještě stále mluví a fascinace lidmi vůči nim neklesá.
Odtajněná historie: V roce 1927 na pláži a Los Angeles přistála obrovská medúza a začala požírat plavce! - foto 2
Odtajněná historie: V roce 1927 na pláži a Los Angeles přistála obrovská medúza a začala požírat plavce! - foto 3
Odtajněná historie: V roce 1927 na pláži a Los Angeles přistála obrovská medúza a začala požírat plavce! - foto 4
Publikováno: 25. 12. 2022 22:38 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články