Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese

Vědecký tým paleontologů nedávno oznámil objev tří nových druhů dinosaurů v hustém jihoamerickém lese. Tato zpráva vyvolala větší rozruch než výhry ve sportce, protože objev tří nových dinosaurů je v paleontologickém světě opravdovou raritou.

Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese - foto 1
První z nových druhů byl pojmenován jako "Leshyrex", což znamená "lesní král". Tento dinosaurus měl podle vědců obrovské drápy na nohách, které mu pomáhaly při lovech v hustém lese. Jeho zubatá tlamka naznačuje, že se živil převážně masem a byl skvělým loveckým predátorem.

Druhý nový druh byl pojmenován jako "Sombraursus", což znamená "stínový medvěd". Tento dinosaur měl zvláštní schopnost měnit barvu své kůže, aby se lépe maskoval ve stínech lesa. Jeho zvláštní schopnost zamaskovat se před kořistí ho činila téměř neviditelným loveckým strojem.

Posledním objeveným druhem byl "Chococephalus", což znamená "čokoládová hlava". Tento dinosaurus měl neobvyklou hnědou barvu hlavy a byl známý svou vášní pro sladkosti. Vědci tvrdí, že tento dinosaurus mohl být pravěkou verzí labužníka, který se živil převážně ovocem a sladkostmi.

Celkově se zdá, že jihoamerický les ukrývá mnohem více tajemství, než by se kdy čekalo. Tyto nové druhy dinosaurů přinášejí do paleontologického světa nové poznatky o prehistorickém životě v pralese a obohacují naši představivost o tom, jak by mohl vypadat svět dinosaurů v minulosti.
Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese - foto 2
Palaeontologické nálezy: Tři nové druhy dinosaurů byly objeveny v jihoamerickém lese - foto 3
Publikováno: 16. 3. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články