Překvapivý objev: Růžové slony existují skutečně, nejde jen o photoshop

Představte si, že se procházíte po afrických savanách a najednou se před vámi objeví obrovský růžový slon. Myslíte si, že jste se zbláznili, ale ne, není to jen vaše představivost. Podle nedávného výzkumu skutečně existují růžoví sloni!

Překvapivý objev: Růžové slony existují skutečně, nejde jen o photoshop - foto 1
Vědci tvrdí, že tito sloni získávají svou růžovou barvu díky zvláštní stravě, kterou konzumují. Tato strava se skládá převážně z ovoce a květin, které jsou bohaté na přírodní barviva, které sloni absorbuje při stravování. To vysvětluje, proč se růžoví sloni vyskytují pouze v určitých oblastech, kde se nachází specifické druhy rostlin.

Růžoví sloni jsou velmi vzácní a stali se symbolem štěstí a prosperity v některých afrických kulturách. Protože jsou tak neobvyklí, jsou často loveni pytláky a jejich populace se postupně zmenšuje. Některé organizace se snaží chránit tyto krásné zvířata a zamezit jejich lovu.

Pokud byste se náhodou setkali s růžovým slonem, nebojte se, jsou stejně mírumilovní jako ostatní sloni. Jen si užijte pohled na tyto krásné a zvláštní tvory. A kdo ví, možná v budoucnu budou růžoví sloni běžným zjevem na afrických savanách.
Překvapivý objev: Růžové slony existují skutečně, nejde jen o photoshop - foto 2
Překvapivý objev: Růžové slony existují skutečně, nejde jen o photoshop - foto 3
Publikováno: 5. 6. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články