Překvapivý objev: Vědci zjistili, že hrozně rádi poslouchají hudbu lední medvědi.

Vědci po celém světě jsou v šoku. Nová studie ukázala, že lední medvědi jsou velcí fanoušci hudby. Vědci zjistili, že tito velcí bílí medvědi mají velmi jemné uši a dokážou rozlišovat různé tóny a melodie.

Překvapivý objev: Vědci zjistili, že hrozně rádi poslouchají hudbu lední medvědi. - foto 1
Někteří vědci se dokonce rozhodli vyzkoušet, jaký druh hudby lední medvědi preferují. Snažili se vystavit medvědy různým druhům hudby, včetně klasické hudby, rocku a dokonce i rapu. Jejich zjištění bylo překvapivé - lední medvědi milují klasickou hudbu!

Vědci se domnívají, že to může být důvodem, proč se lední medvědi často nacházejí v blízkosti hudebních festivalů. Tito velcí bílí medvědi se chtějí bavit jako všichni ostatní, a proto se rozhodli poslouchat hudbu a tancovat podle ní.

Někteří lidé se obávají, že hudba může mít negativní vliv na lední medvědy a jejich chování. Vědci však tvrdí, že to není pravda. Naopak, hudba může mít pozitivní vliv na medvědy a může jim pomoci snížit stres a úzkost.

Takže pokud se někdy ocitnete na severu a uvidíte ledního medvěda, zkuste mu pustit klasickou hudbu. Kdo ví, možná se s vámi přidá k tanci!
Překvapivý objev: Vědci zjistili, že hrozně rádi poslouchají hudbu lední medvědi. - foto 2
Překvapivý objev: Vědci zjistili, že hrozně rádi poslouchají hudbu lední medvědi. - foto 3
Publikováno: 12. 7. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články