Profesoři objevili zcela novou bakterii, která může převrátit lékařskou vědu úplně na hlavu

Profesoři z univerzity v Oxfordu ohlásili objev zcela nové bakterie, která by mohla mít obrovský dopad na celou lékařskou vědu. Tato bakterie byla nalezena ve vzorcích z hloubky oceánu, kde byla náhodně objevena během průzkumu dna. Zatímco většina bakterií, které se vyskytují v oceánu, jsou dobře známé a studované, tato nová bakterie je zcela odlišná od všeho, co jsme doposud viděli.

Profesoři objevili zcela novou bakterii, která může převrátit lékařskou vědu úplně na hlavu - foto 1
Profesoři popisují, že tato bakterie má schopnost sebehojení a regenerace, což ji činí velmi zajímavou pro lékařskou vědu. Pokud by se podařilo zjistit, jaké mechanismy jsou zodpovědné za tuto schopnost, mohli bychom se dostat k novým způsobům léčby různých nemocí a poranění, které jsou dnes považovány za nevyléčitelné.

Další zajímavou vlastností této bakterie je její schopnost měnit svůj genetický kód. To znamená, že by se mohla přizpůsobovat novým prostředím a podmínkám, což by mohlo mít obrovský dopad na naši schopnost bojovat s různými chorobami a infekcemi.

Profesoři však zdůrazňují, že zatím jsou všechny tyto vlastnosti této bakterie pouze hypotézami a že bude zapotřebí mnoho dalšího výzkumu, než se dostaneme k opravdu užitečným aplikacím. Nicméně, tato zpráva nás přiměla k zamyšlení nad tím, jaké další tajemné a neznámé organismy se mohou skrývat v oceánech a jak mohou být tyto objevy klíčové pro budoucnost naší lékařské vědy.
Profesoři objevili zcela novou bakterii, která může převrátit lékařskou vědu úplně na hlavu - foto 2
Profesoři objevili zcela novou bakterii, která může převrátit lékařskou vědu úplně na hlavu - foto 3
Publikováno: 8. 6. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články