Prokletí zlatého kaktusu: Jak se Mexiko snaží překonat náhlou epidemii kaktusové horečky.

Mexiko se ocitlo v pěkném průšvihu, když se v zemi rozšířila epidemie kaktusové horečky. Nejvíce postiženými oblastmi jsou právě ty, kde se nachází zlatý kaktus, který je pro mnoho Mexičanů symbolem štěstí a bohatství. Zatímco vědci se snaží najít lék na tuto nemoc, místní obyvatelé se snaží najít způsob, jak se chronickému kašli a horečce vyhnout.

Prokletí zlatého kaktusu: Jak se Mexiko snaží překonat náhlou epidemii kaktusové horečky. - foto 1
Podle místních legend je zlatý kaktus prokletý a každý, kdo se k němu přiblíží, se stane obětí jeho kouzla. Přestože vědci tvrdí, že kaktusová horečka je způsobena bakteriemi, místní lidé stále věří, že jde o projev magického prokletí.

Někteří lidé se snaží od kaktusu držet co nejdál, zatímco jiní se snaží získat co nejvíce jeho plodů. Ačkoli jsou plody zlatého kaktusu v současné době zakázané a vývoz zemědělských produktů je omezen, mnoho lidí se snaží tyto plody získat ilegálně.

V poslední době se také objevily zprávy o nových způsobech, jak zlatý kaktus využít. Někteří lidé tvrdí, že když si na hlavu nasadí kaktusový klobouk, zlepší se jim paměť a koncentrace. Další zase tvrdí, že pokud kaktus zakopou pod dům, budou mít větší šanci na získání bohatství.

Zatímco Mexiko se snaží najít řešení pro epidemii kaktusové horečky, místní lidé se snaží najít způsob, jak využít prokletí zlatého kaktusu k vlastnímu prospěchu. Ať už jde o magii nebo vědu, zatím se zdá, že Mexiko bude muset čelit této epidemii ještě nějakou dobu.
Prokletí zlatého kaktusu: Jak se Mexiko snaží překonat náhlou epidemii kaktusové horečky. - foto 2
Prokletí zlatého kaktusu: Jak se Mexiko snaží překonat náhlou epidemii kaktusové horečky. - foto 3
Publikováno: 12. 6. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články