Studánka ve vysoké horách ukrývá velké tajemství. Staří obyvatelé je osvědčují.

Vysokohorská studánka není jen obyčejný pramen vody, skrývá v sobě něco mnohem většího. Podle legendy místních starousedlíků má tato studánka schopnost přinášet štěstí všem, kteří se z ní napíjí. Nejedná se však o obyčejné štěstí, ale o štěstí tak mocné, že by se dalo srovnat s výhrou v loterii nebo nalezením pokladu.

Studánka ve vysoké horách ukrývá velké tajemství. Staří obyvatelé je osvědčují. - foto 1
Pravdivost této legendy je ovšem stále v nejasnosti, neboť žádný vědecký výzkum neprokázal, že by voda z této studánky měla nějaké zvláštní účinky na lidské tělo. Navíc, kdo by vůbec chtěl věřit starým pověstem a zahazovat své peníze do studánky v naději na štěstí?

Přesto však každý rok dorazí do horské vesnice desítky turistů, kteří se chtějí přesvědčit o pravdivosti této legendy. Někteří se rozhodnou vodu z studánky ochutnat, ať už zvědavosti nebo jen tak pro srandu. Co se ale stane poté, zůstává záhadou, neboť všichni turisté, kteří se vrátili z výletu k vysokohorské studánce, odmítali mluvit o tom, co se jim tam přihodilo.

Možná je tedy na čase vzít svůj osud do vlastních rukou a vydat se na cestu k této tajemné studánce. Kdo ví, možná se ti podaří odhalit její tajemství a získat štěstí na celý život. A pokud ne, aspoň si uděláš výlet do krásné horské krajiny a možná se trochu pobavíš nad bizardními legendami místních obyvatel.
Studánka ve vysoké horách ukrývá velké tajemství. Staří obyvatelé je osvědčují. - foto 2
Studánka ve vysoké horách ukrývá velké tajemství. Staří obyvatelé je osvědčují. - foto 3
Publikováno: 1. 7. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články