Tajemná planeta objevena na druhé straně Slunce. Může být obydlena?

Vesmír je plný nekonečného množství obdivuhodných tajemství. Některá z nich se objevují jen občas a bez upozornění. Před pár dny se astronomové dozvěděli, že na druhé straně Slunce existuje místo s vysokou energií, které předtím nebylo objeveno - planety Z.

Tajemná planeta objevena na druhé straně Slunce. Může být obydlena? - foto 1
Vědci objevili letovou dráhu planety Z, která obchází Slunce stejným způsobem jako pohyb Měsíce kolem Země. Planeta se pohybuje rychlostí, která je mnohem rychlejší než to, co ostatní planety nebo objekty uvnitř sluneční soustavy jsou schopny.

Planetu Z rovněž charakterizuje její kosmický odrazivost. To je nesmírně vysoká úroveň odrazivosti, která byla doposud nalezena ostatními planetami ve sluneční soustavě. To znamená, že Z bude absorbovat teplo a energii Slunce a poté je na svou povrchovou teplotu.

Astronomové se domnívají, že i když teplota na planetě je intenzivní, mohlo by na ní existovat život. Neexistuje žádný důkaz o tom, že je obydlená, ale záhadnost tohoto místa dělá objev planet Z velmi zvláštním.

V současné době je ještě hodně tajemných otázek, které čekají na odpovědi. Konečné zjištění planet Z by mohlo znamenat zásadní změny ve vesmírné technologii. Další výzkum může přinést překvapivé detaily ohledně tohoto nového objevu.
Tajemná planeta objevena na druhé straně Slunce. Může být obydlena? - foto 2
Tajemná planeta objevena na druhé straně Slunce. Může být obydlena? - foto 3
Publikováno: 27. 12. 2022 10:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články