Tajemné mumifikování: Stáří civilizace se zachovalo po více než tisíciletí.

Víte, co mají společného faraoni, inkové a starověcí Číňané? Ano, správně, všichni se snažili zachovat své stáří pomocí mumifikace! Tato pradávná praxe je jedním z nejzajímavějších a nejzvláštnějších aspektů starověkých civilizací. Jak je možné, že se tajemné mumifikace dokázala udržet po více než tisíciletí?

Tajemné mumifikování: Stáří civilizace se zachovalo po více než tisíciletí. - foto 1
Možná jste slyšeli o egyptských pyramidách a jejich slavných obyvatelích - faraonech mumifikovaných pro svou cestu do posmrtného života. Ale co o inkách, kteří také praktikovali mumifikaci? Jejich technika byla trochu odlišná - namísto očistného procesu těla používali speciální směs bylin a soli k zachování těla. Co je však nejúžasnější, je fakt, že se některé z těchto mumifikovaných těl zachovaly po více než tisíciletí!

A co o Číně, která je známá svými terakotovými válečníky? I zde se objevuje praxe mumifikace, a to nejen u králů a mocných vládců, ale i u běžných občanů. Jedním z nejzajímavějších příkladů je objevení mumifikovaného těla starého muže, který seděl na koni a držel meč - tato podoba mumifikace naznačuje, že byl připraven k boji i po smrti!

A co když vám řeknu, že mumifikace není pouze prastará praxe, ale že se praktikuje dodnes? V některých kulturách se mumifikace stále praktikuje jako součást pohřebních rituálů, a to i v dnešní době. Možná se tedy dočkáme toho, že naše těla budou zachována po tisíce let pro budoucí generace, aby se dozvěděly o naší civilizaci a zvyklostech. A kdo ví, možná se jednou i my staneme součástí této tajemné praxe mumifikace!
Tajemné mumifikování: Stáří civilizace se zachovalo po více než tisíciletí. - foto 2
Tajemné mumifikování: Stáří civilizace se zachovalo po více než tisíciletí. - foto 3
Publikováno: 25. 3. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články