Tajemný ostrov plný kočičích chrámů: Cestování pro milovníky koček.

V dnešní době se mnoho lidí vydává na dovolenou za různými aktivitami. Někdo se vydává na horolezectví, někdo na pláž a někdo na cyklistiku. Ale co kdybychom vás pozvali na úplně jinou dovolenou? Dovolenou, na kterou se vydávají pouze ti největší milovníci koček! Ano, správně jste slyšeli - tajemný ostrov plný kočičích chrámů!

Tajemný ostrov plný kočičích chrámů: Cestování pro milovníky koček. - foto 1
Tento ostrov se nachází v Japonsku a je známý jako Aoshima. Je to malý ostrov s pouhými 15 obyvateli, ale s neuvěřitelným množstvím koček! Kočky jsou zde tak časté, že se dokonce říká, že většina obyvatel jsou kočky a ne lidé. Chráněné kočičí město je plné krásných a různorodých koček, od nejmenších až po největší.

Jedním z nejzajímavějších míst na ostrově je kočičí chrám. Ten se nachází na vrcholu kopce a je obklopen krásnou zahradou. Chrám je zcela věnován kočičím bohům a na jeho terase se nachází mnoho kočičích soch. Vstup do chrámu je zdarma, ale pokud chcete kočičí bohy uctít a pomoci s udržováním chrámu, můžete si zakoupit malý talisman s kočičím motivem.

Dalším fascinujícím místem na ostrově Aoshima jsou kočičí pláže. Pláže jsou plné koček, které si zde užívají slunce a pobíhají po písku. Pokud si chcete vychutnat pláž bez koček, musíte se vydat na malou cestu a najít si klidnější místo. Ale kdo by chtěl pláž bez koček, že?

Celkově je ostrov Aoshima skvělým místem pro milovníky koček, kteří si chtějí užít krásné japonské přírody a zároveň poznat mnoho různých kočičích ras. Nicméně, buďte opatrní, kočky jsou zde velmi divoké a mohou se chovat nepředvídatelně. Možná by vám pomohla nějaká kočičí mýdla, aby se vám kočky více přátelily.

Takže pokud máte rádi kočky a chystáte se na dovolenou, proč nezkusit návštěvu tohoto tajemného ostrova plného kočičích chrámů? Možná se stanete novým kočičím bohem a získáte si celou armádu kočičích přátel. Ale pozor! Pokud se vám kočky nechtějí přátelit, můžete si zde vyzkoušet tradiční japonskou zenovou meditaci s kočkami.
Tajemný ostrov plný kočičích chrámů: Cestování pro milovníky koček. - foto 2
Tajemný ostrov plný kočičích chrámů: Cestování pro milovníky koček. - foto 3
Publikováno: 10. 7. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články