Tajný jazyk vlašských ořechů: Jak se dorozumívají naše oblíbené oříšky?

Víte, že vlašské ořechy mají svůj vlastní tajný jazyk? Ano, je to tak! A nejde o žádnou legraci. Když se na ně podíváte, můžete si myslet, že jsou to jen obyčejné oříšky, ale ve skutečnosti mají schopnost komunikovat mezi sebou pomocí zcela unikátního jazyka, který je srozumitelný jen jim samým.

Tajný jazyk vlašských ořechů: Jak se dorozumívají naše oblíbené oříšky? - foto 1
Tento tajný jazyk je založen na různých zvucích, které vlašské ořechy vydávají potřebují-li něco sdělit ostatním. Například, když chtějí navázat přátelský vztah s jiným oříškem, začnou vypléskávat svými dřevěnými skořápkami. Je to jakýsi rituál, který signalizuje ochotu ke komunikaci a spolupráci.

Ale co to znamená, když slyšíte vlašský ořech, jak tiše funí? No, to je způsob, jakým si oříšky navzájem říkají, že se chtějí na chvíli odpočinout. Ano, i vlašské ořechy potřebují odpočinek, a tak si občas vyhledají klidné místo a zavřenými očima si užívají příjemného funění.

Ale pozor! Vlašské ořechy mají také svůj varovný signál. Když nějaké nebezpečí hrozí, začnou se rychle otočit a třást se ve svých skořápkách. Tímto způsobem ostatním oříškům dávají vědět, že je nejlépe se okamžitě schovat nebo se vzdálit. Je to jako jejich vlastní systém bezpečnostních varování.

A nemyslete si, že se vlašské ořechy naučily tento jazyk až v posledních letech. Jejich tajemný jazyk je starý jako samotná příroda. Vlašské ořechy ho předávají z generace na generaci. A protože mají dlouhověkost, jejich jazyk je stále živý a rozmanitý.

Tak příště, když budete jíst vlašské ořechy, poslouchejte pozorně. Možná uslyšíte tiché vypléskávání oříšků, jak si povídají o tom, jaké máte pěkné vlasy nebo jak jste dnes vypadali trochu unaveně. A možná si i vy začnete vytvářet vlastní tajný jazyk, kterým se budete dorozumívat s oříšky. Buďte ale opatrní, příroda má mnoho tajemství a vlašské ořechy jsou jen jedno z nich!
Tajný jazyk vlašských ořechů: Jak se dorozumívají naše oblíbené oříšky? - foto 2
Tajný jazyk vlašských ořechů: Jak se dorozumívají naše oblíbené oříšky? - foto 3
Publikováno: 20. 12. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články