Tým vědců zjistil, že na Marsu roste tráva a krávy se tam cítí jako doma.

Tým vědců zjistil, že na Marsu roste tráva! Ano, dobře jste slyšeli, tráva. Vědci se nechali slyšet, že půda na Marsu je ideální pro pěstování trávy, což by mohlo být klíčové pro kolonizaci planety. A co je ještě lepší? Zjistili také, že krávy se tam cítí jako doma! Jaké to musí být pro krávy, když si budou moci pást trávu na Marsu. Možná se tam budou cítit jako v ráji.

Tým vědců zjistil, že na Marsu roste tráva a krávy se tam cítí jako doma. - foto 1
Vědci tvrdí, že pěstování trávy na Marsu by mohlo pomoci k udržitelné produkci potravin a k vytvoření životaschopných ekosystémů na planetě. Možná bychom dokonce mohli začít s chovem zvířat na Marsu a vytvořit tam farmy. Kdo ví, možná se staneme průkopníky Marsu v zemědělství.

Je zajímavé si představit, jak by vypadaly farmy na Marsu. Možná by tam byly malé domky pro krávy a všechny stroje by byly poháněny solární energií. Když si to tak představím, tak nějak vím, že bych si tam chtěl postavit domeček pro všechny své milované zvířátky.

Nemohu se dočkat, až se toto všechno stane skutečností. Na Marsu budeme mít trávu, krávy a farmy. A kdo ví, možná se tam budou pěstovat i jiné rostliny, jako třeba rajčata nebo zelí. Možná se nám podaří vytvořit z Marsu druhou Zemi. Až se to stane, tak si jdu koupit krávy a založím si svoji vlastní farmu na Marsu.
Tým vědců zjistil, že na Marsu roste tráva a krávy se tam cítí jako doma. - foto 2
Tým vědců zjistil, že na Marsu roste tráva a krávy se tam cítí jako doma. - foto 3
Publikováno: 4. 7. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články