Unikátní flóra a fauna pod vodní hladinou Panamského průplavu.

Panamský průplav spojuje Atlantský oceán s Tichým oceánem a přes něj denně projíždí stovky lodí. Ale málokdo ví, co se skrývá pod jeho hladinou. Pod vodou se totiž nachází unikátní flóra a fauna, která by mohla konkurovat i nejfantastičtějším výtvorům Julesa Verna.

Unikátní flóra a fauna pod vodní hladinou Panamského průplavu. - foto 1
Jedním z nejzajímavějších tvorů, které můžete pod vodou Panamského průplavu potkat, je bezpochyby žralok s nohama. Ano, dobře čtete, tento bizarní tvor má tělo žraloka a na něm rostou lidské nohy. Nikdo neví, jak se tento podivný kříženec mezi člověkem a žralokem dostal do průplavu, ale jedno je jisté - je to jedinečný a fascinující zjev.

Dalším zvláštním tvorem, který se v Panamském průplavu vyskytuje, je medúza s fluorescenčními vlastnostmi. Tento podivný tvor svítí ve tmě a vytváří pod vodou kouzelnou atmosféru. Někteří vědci tvrdí, že tato medúza se vyvinula z mutace způsobené radioaktivním odpadem z lodí plujících průplavem, ale i tak je to fascinující jev, který by přitáhl pozornost i samotného Davida Attenborougha.

A co teprve unikátní flóra? Pod vodní hladinou Panamského průplavu rostou rostliny, které se nikde jinde na světě nevyskytují. Například vodní lilie s listy ve tvaru Panama Hatu, které se používají k výrobě slavných klobouků. Nebo podmořský bambus, který se používá jako stavební materiál pro podmořské obydlí místních rybářů. Skutečně fascinující svět se skrývá pod vodou Panamského průplavu, takže pokud se chystáte na výlet do této oblasti, nezapomeňte si vzít potápěčské brýle a kameru, abyste mohli zachytit tyto úžasné tvory a rostliny na vlastní oči.
Unikátní flóra a fauna pod vodní hladinou Panamského průplavu. - foto 2
Unikátní flóra a fauna pod vodní hladinou Panamského průplavu. - foto 3
Publikováno: 2. 4. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články