V deštném pralese byl nalezen obří druh motýla. Unese i dospělého člověka.

V deštném pralese v Jižní Americe byl nedávno nalezen obří druh motýla, který dokáže unést i dospělého člověka. Tato senzační objev byl oznámen vědeckou skupinou z univerzity v New Yorku.

V deštném pralese byl nalezen obří druh motýla. Unese i dospělého člověka. - foto 1
Tento obří druh motýla, který je známý jako Morpho didius, dosahuje po otevření křídel až 1,5 metru. Jeho křídla jsou pokryta šedým a modrým sametovým povlakem, který připomíná nebe. Motýl je schopný létat rychlostí až 50 mil za hodinu a může být viděn na velké vzdálenosti.

Vědci nyní dokazují, že tento obří druh motýla je schopen unést až 120 kilogramů, tedz více, než je hmotnost průměrného dospělého člověka. To znamená, že tento druh motýla by mohl být použit jako způsob transportu pro lidi.

Vědci doufají, že tento objev bude mít další významné dopady na výzkum motýlů a na způsoby, jakými lidé cestují. Zatímco vědci ještě musí provádět další výzkum, je jasné, že nález Morpho didius je významný.

Morpho didius je nyní největším druhem motýla, který je známý lidem. Jeho velikost a schopnost unášet lidi jej činí jedinečným. Jedná se o objev, který může mít velký vliv na vědecký výzkum i na cestování.

Vědci se nyní snaží vyvinout speciální sedlo pro Morpho didius, aby lidé mohli bezpečně a pohodlně cestovat na jeho zádech. Chtějí vyvinout sedlo, ve kterém by lidé byli bezpečně upevněni a které by bylo pohodlné a bezpečné pro motýla.
Vědci proto vyzývají designéry, aby navrhli speciální sedlo pro tento druh motýla. Navrhované sedlo by mělo být lehké a pohodlné, aby neomezovalo pohyby motýla. Designéři by také měli vzít v úvahu hmotnost lidí, kteří se budou sedlem přepravovat.

Vzhledem k tomu, že Morpho didius je jediný druh motýla, který je schopen unést dospělého člověka, je jeho objev velmi vzrušující. Návrh speciálního sedla pro tento druh motýla by změnil svět cestování. Je to velmi zajímavý objev, který by mohl mít velký dopad na lidi po celém světě.
V deštném pralese byl nalezen obří druh motýla. Unese i dospělého člověka. - foto 2
V deštném pralese byl nalezen obří druh motýla. Unese i dospělého člověka. - foto 3
V deštném pralese byl nalezen obří druh motýla. Unese i dospělého člověka. - foto 4
Publikováno: 25. 12. 2022 22:38 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články