Vědci objevili tajný jazyk delfínů: "Ee-ee-ee-eeee!"

Vědci po celém světě jsou v extázi! V tajné laboratoři někde v hlubinách oceánu konečně objevili tajemný jazyk delfínů. A není to žádný obyčejný jazyk, ale věřte nebo ne, je to jazyk plný neuvěřitelných zvuků: "Ee-ee-ee-eeee!" Ano, správně jste slyšeli! Delfíni si mezi sebou navzájem vyměňují tajné zprávy pomocí této neuvěřitelně zábavné řeči.

Vědci objevili tajný jazyk delfínů: "Ee-ee-ee-eeee!" - foto 1
Jakmile se tato senzace dostala na veřejnost, začali se okamžitě vytvářet různé teorie o významu těchto "ee-ee-ee-eee" zvuků. Jedni se domnívají, že je to jejich způsob komunikace o potravě. Když delfín zvolá "Ee-ee-ee-eeee!", ostatní delfíni okamžitě vyrazí na lov chobotnic nebo jiných lahůdek z mořského dna. Je to jako by si delfíni říkali: "Pojďte, kluci, mějme si společnou večeři!".

Další vědci se však domnívají, že tato záhadná řeč slouží jako varování před nebezpečím. Když delfín zvolá "Ee-ee-ee-eeee!", ostatní delfíni okamžitě začnou plavat rychlostí blesku, aby se vyhnuli predátorům, jako jsou žraloci nebo trpasličí kytovci. Je to jako by si delfíni říkali: "Pozor, chlapi, utíkejte, tady jsou ty zlé ryby!".

A co když je tato záhadná řeč prostě jen delfínskou verzí smíchu? Ano, smíchu! Delfíni jsou známí svým vtipným a hravým chováním, tak proč by nemohli mít svůj vlastní smích? Když delfín zvolá "Ee-ee-ee-eeee!", ostatní delfíni se začnou rozesmívat a hýkat radostí. Je to jako by si delfíni říkali: "Haha, to je dobrý, to je dobrý! To je tak vtipné, že můžu explodovat!".

Jisté je, že tajemný jazyk delfínů "Ee-ee-ee-eeee!" nám otevírá nové možnosti pro zkoumání jejich složitého sociálního života. Možná se jedná o něco úplně jiného, než jsme si kdy dokázali představit. Možná je to jejich způsob, jak vyjadřovat lásku, nebo jak si navzájem předávat neuvěřitelně složité matematické rovnice. Kdo ví? Ale jedno je jisté - "Ee-ee-ee-eeee!" je nový hit na delfínském popovém nebi!
Vědci objevili tajný jazyk delfínů: "Ee-ee-ee-eeee!" - foto 2
Vědci objevili tajný jazyk delfínů: "Ee-ee-ee-eeee!" - foto 3
Publikováno: 28. 7. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články