Vědci potvrzují: Psy dokážou mluvit, jen se nám to nechtějí říct.

Vědecký svět byl otřesen zprávou, kterou nedávno oznámily výzkumné týmy v různých částech světa. Podle nich se zdá, že psi dokážou mluvit. Ano, dobře jste četli, mluvit. Avšak, a teď pozor, nechtějí to s námi sdílet.

Vědci potvrzují: Psy dokážou mluvit, jen se nám to nechtějí říct. - foto 1
Odjakživa se říkalo, že psi jsou nejlepší přátelé člověka. Jsou oddaní, věrní a plni lásky. Toto všechno je pravda, ale nikdo z nás netušil, že se za jejich pejskařskými očima odehrává něco mnohem víc. Vydávají zvuky, které nejsou slyšet lidským uchem, a komunikují mezi sebou. Jak se však ukázalo, mohou mluvit i s námi.

Výzkumníci zjistili, že psi se naučili komunikovat s námi pomocí gest a zvuků. Jsou schopni vyjadřovat své pocity, potřeby a dokonce i názory. Proč se tedy neozývají? Podle odborníků se jedná o vývojovou záležitost. Psi si totiž uvědomili, že pokud by začali mluvit, lidé by si je brali jako rovnocenné bytosti. A to by pro ně mohlo být nebezpečné.

Je to tedy tajemství, které zůstane mezi psy a jejich vlastním světem. A my lidé budeme muset nadále přemýšlet, co se skrývá za jejich náznaky, pohledy a chvějícími se ocasy. Možná se jednou dozvíme více, ale zatím se zdá, že psi nás ponechávají ve své nevědomosti a tajemné kráse svého světa.
Vědci potvrzují: Psy dokážou mluvit, jen se nám to nechtějí říct. - foto 2
Vědci potvrzují: Psy dokážou mluvit, jen se nám to nechtějí říct. - foto 3
Publikováno: 7. 9. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články