Vědci přeměnili šnekovky na rychlíky: Nový druh dopravy na kolejích.

Vědci po celém světě se pustili do fascinujícího projektu, který by mohl zcela změnit dopravní systémy, jak je známe. V laboratořích se jim totiž podařilo přeměnit obyčejné šnekovky na rychlíky! Ano, správně jste slyšeli, obyčejné slimáky se staly novým druhem dopravy na kolejích.

Vědci přeměnili šnekovky na rychlíky: Nový druh dopravy na kolejích. - foto 1
Po nekonečných hodinách experimentů a genetických modifikací se vědcům podařilo zrychlit pohyb těchto měkkýšů na neuvěřitelnou rychlost. Místo toho, aby se slimáci plazili pomalu po zemi, nyní mohou být využiti jako rychlé a efektivní prostředek hromadné dopravy. Možná si teď říkáte, proč vlastně využívat slimáky? Odpověď je prostá - jsou levní, snadno se rozmnožují a jsou přizpůsobiví téměř jakémukoli prostředí.

První testování slimákových rychlíků překvapilo vědce samotné. Slimáci se pohybovali na kolejích s takovou rychlostí, že by se jim záviděli i automobiloví závodníci. Jedním z největších přínosů tohoto nového dopravního prostředku je, že slimáci se dokážou přizpůsobit i nejhorším povětrnostním podmínkám. Dokonce se zdá, že jim déšť dodává ještě větší rychlost a energii.

Nový druh dopravy na kolejích má také své zvláštnosti. Zatímco ostatní rychlíky jsou poháněny elektrickou energií, slimáci jsou poháněni svým vlastním slizem. Vědci však ujišťují veřejnost, že slimákům není ubližováno, jsou pečlivě vybráni dobrovolníci ze slimákové komunity. Naštěstí se také ukázalo, že slimáci nemají sklony k útěku z kolejí, a tak není třeba se obávat překážek na trati.

A co říkají lidé na tuto novinku? Názory jsou různé. Někteří lidé jsou nadšeni a vidí v slimácích novou naději pro ekologickou dopravu. Ostatní však nejsou tak nadšeni a mají obavy, že by slimáci mohli být příliš pomalí pro jejich každodenní potřeby. Každopádně, rychlíky slimáků se stávají stále populárnějšími a možná se brzy dočkáme prvních slimáčích tratí i ve velkých městech.
Vědci přeměnili šnekovky na rychlíky: Nový druh dopravy na kolejích. - foto 2
Vědci přeměnili šnekovky na rychlíky: Nový druh dopravy na kolejích. - foto 3
Publikováno: 29. 8. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články