Vědcům se podařilo přežít bez spánku: Nová éra neustálé produktivity?

Vědci po celém světě se konečně dočkali revolučního průlomu - přežití bez spánku! Ano, správně jste slyšeli, žádné více nočních můr, žádné věčné zdřímnutí na pracovním stole. To je přesně to, co vědci nazývají "novou érou neustálé produktivity". Ale jak se jim to vůbec podařilo?

Vědcům se podařilo přežít bez spánku: Nová éra neustálé produktivity? - foto 1
První experiment provedený týmem vědců na univerzitě v proslulém "Institutu bezesného spánku" se zdál být naprosto šílený. Šest dobrovolníků bylo nuceno zůstat vzhůru tři týdny, aniž by spali. Opatrná dieta a speciální stimulanty jim měly pomoci překonat únavu. Výsledky byly ohromující - vědci zjistili, že dobrovolníci byli plní energie, nezaznamenali žádné známky únavy a jejich produktivita byla na vrcholu.

V novinách se rychle rozšířila zpráva o nové éře neustálé produktivity a lidé se začali ptát, zda by se jim také mohlo podařit přežít bez spánku. Někteří začali vyhledávat na internetu rady, jak na to. "Zapomeňte na spaní!" hlásaly reklamy na různých webových stránkách. "Náš revoluční produkt vám umožní být neustále na nohou a dosahovat neuvěřitelných úspěchů."

Vědci však rychle varovali před takovými praktikami. Přestože jejich průlomový experiment byl úžasný, neměl to být důvod k tomu, aby lidé opustili spánek úplně. Spánek je pro náš mozek a tělo nezbytný pro obnovení energie a další funkce, které zahrnují i kreativitu a paměť.

Navíc, jak se ukázalo, naše tělo je nastaveno na spánek a bez něj začnou nastávat různé problémy. Bez spánku se lidé začali chovat podivně - měli potíže se soustředěním, začali vidět věci, které neexistovaly, a jejich emoční stavy se staly nestabilními. Byl to doslova bláznivý svět plný lidí, kteří se snažili být neustále aktivní a produktivní.

Ve snaze upozornit na nebezpečí této nové éry, se vědci rozhodli zorganizovat sérii veřejných přednášek a seminářů o důležitosti spánku. Lidé začali chápat, že spánek je nezbytný pro jejich fyzické a duševní zdraví. Postupně se společnost vrátila ke svým obvyklým spánkovým rutinám, ale přesto zůstává otázkou, zda se v budoucnosti objeví ještě další průlom, který nám umožní být produktivní i bez spánku.
Vědcům se podařilo přežít bez spánku: Nová éra neustálé produktivity? - foto 2
Vědcům se podařilo přežít bez spánku: Nová éra neustálé produktivity? - foto 3
Publikováno: 14. 1. 2024 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články