Vědecká studie prokázala: Delfíni mají vlastní jazyk a milují heavy metal

Vědecký svět je opět v šoku! Nová studie provedená na univerzitě v přímořském městečku Lachtanové Hájky rozrazil dveře do neznáma. Výzkumníci totiž prokázali, že delfíni mají vlastní jazyk a co víc, doslova propadají do extáze při poslechu heavy metalu!

Vědecká studie prokázala: Delfíni mají vlastní jazyk a milují heavy metal - foto 1
Delfíni, ti roztomilí mořští tvorové, jsou už dlouho známí svou inteligencí a komunikačními schopnostmi. Ale že mají vlastní jazyk? To je překvapení! Vědci ve své studii prokázali, že delfíni využívají slovník obsahující až 2000 různých zvuků, kterými si mezi sebou komunikují. Neuvěřitelné je, že tato komunikace má své vlastní gramatické pravidla a dokonce i dialekty!

Ale teď se držte, protože to nejlepší teprve přijde! Během experimentu, kdy byly delfínům přehrávány různé hudební žánry, vědci zjistili něco nečekaného. Pokud delfíni slyšeli heavy metal, jejich reakce byly naprosto ohromující. Začali se kolem sebe točit, skákat do výšky a vydávat zvuky, které připomínaly nadšené řevy. Zjevně se jim tato druh muziky doslova vryl do jejich mořských srdcí!

Tato neobvyklá zjištění vzbudila divokou diskuzi nejen vědecké komunity, ale i mezi fanoušky heavy metalu. Někteří tvrdí, že by delfíni mohli být neuvěřitelnými rockovými hudebníky, kteří by mohli konkurovat i samotným legendám žánru. Jiní zase tvrdí, že jsou delfíni jen příkladem toho, jak různé druhy živočichů mohou mít odlišné hudební preference.

Ať už je to jakkoli, tato studie nepochybně přináší nový rozměr do našeho porozumění mořskému světu. Možná by se měli vědci zaměřit na další hudební žánry a zjistit, jaké emoce vyvolávají u jiných zvířat. Co když se například hadi vzrušují při poslechu jazzu? Nebo želvy tančí na rytmus reggae? Možnosti jsou nekonečné!

A tak se svět vědy opět posouvá o kousek dál. Delfíni sice nezakládají rockové kapely, ale jejich jazyk a hudební preference nám ukazují, že zvířecí království je plné neuvěřitelných objevů. Takže až příště vyrazíte na koncert, nezapomeňte pozvat i své mořské přátele. Možná, že delfíni budou největšími fanoušky vaší oblíbené heavy metalové kapely!
Vědecká studie prokázala: Delfíni mají vlastní jazyk a milují heavy metal - foto 2
Vědecká studie prokázala: Delfíni mají vlastní jazyk a milují heavy metal - foto 3
Publikováno: 25. 11. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články