Vesmírný záchod: Astronauti objevili novou formu záchodu, který funguje na gravitaci Měsíce.

Ve vesmíru neexistuje nic tak důležitého jako správně fungující toaleta. Až dosud se astronauti museli spokojit s různými komplikovanými systémy, které jim umožňovaly vykonávat svou nezbytnou potřebu. Ale teď přichází revoluční objev: vesmírný záchod, který funguje na gravitaci Měsíce!

Vesmírný záchod: Astronauti objevili novou formu záchodu, který funguje na gravitaci Měsíce. - foto 1
Astronauti, kteří strávili dlouhé měsíce na Mezinárodní vesmírné stanici, se často potýkali s problémy spojenými s hygienou. Věřte nebo ne, záchodový papír ve stavu beztíže se chová jako malá divočina, která se vám snaží utéct, a to ještě předtím, než stačíte udělat i jen malé pohyby. Než vynálezcům přišel nápad s gravitací Měsíce, astronauti museli vytrvale zápasit s tímto problémem.

Nový vesmírný záchod je naprosto geniální. Využívá speciálního systému, který simuluje gravitaci Měsíce. To znamená, že při používání tohoto záchodu se astronauti budou cítit, jako by se nacházeli na povrchu našeho nejbližšího vesmírného souseda. A co víc, funkce tohoto záchodu je také zcela inovativní. Astronauti se už nebudou muset trápit s nepraktickým záchodovým papírem, protože nový záchod je vybaven speciální technologií, která umožňuje použití vody na vysoušení. To je takový malý kousek vesmírného luxusu!

Astronauti jsou nadšení z tohoto objevu, protože konečně mají možnost vykonávat svou potřebu v pohodlí, aniž by se museli trápit tím, že se všechno kolem nich chová divně. Někteří astronauti dokonce tvrdí, že nový vesmírný záchod je tak pohodlný, že by ho chtěli mít i doma. Možná se brzy dočkáme příchodu nového trendu - vesmírných záchodů pro běžné lidi!

Celkově je nový vesmírný záchod skvělým příkladem toho, jak technologie může změnit i ty nejzákladnější potřeby člověka. Astronauti už nebudou muset trpět nepraktickými a komplikovanými systémy, které jim znesnadňují každodenní život ve vesmíru. Nový vesmírný záchod je nejen praktický, ale také zábavný a bizardní, což je přesně to, co se od vesmírné technologie očekává!
Vesmírný záchod: Astronauti objevili novou formu záchodu, který funguje na gravitaci Měsíce. - foto 2
Vesmírný záchod: Astronauti objevili novou formu záchodu, který funguje na gravitaci Měsíce. - foto 3
Publikováno: 2. 12. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články