Vyhlášení nejstaršího živého stromu na světě

Víte, že na naší planetě existuje strom, který je starší než vaše babička a pravděpodobně i její babička? Ano, řeč je o nejstarším žijícím stromu na světě. Tento starý chlapík (či chlapka, kdo ví, jaký pohlaví mají stromy) je tak starý, že si pamatuje dobu, kdy dinozauři ještě běhali po zemi a lidé nosili kožené toulce na zádech.

Vyhlášení nejstaršího živého stromu na světě - foto 1
Legendy o tomto stromu se táhnou až do hluboké minulosti. Místní obyvatelé z okolí tvrdí, že strom má magické schopnosti a že kdokoliv se dotkne jeho kůry, získá nesmrtelnost. Samozřejmě, nikdo z nich se toho neodvážil vyzkoušet, protože kdo by chtěl žít věčně až do konce všech věků?

Ale vraťme se k tomu, jak byl tento strom vyhlášen nejstarším na světě. Mezinárodní komise pro výzkum stromů se sešla v opuštěné chatrči uprostřed pralesa, aby rozhodla o tom, který strom si odnese titul nejstaršího. Po dlouhých debatách a testech na uhlíkové datování se nakonec dostali k závěru, že tenhle stařík je opravdu ten pravý.

A tak se tento starý kamarád může pyšnit titulem nejstaršího živého stromu na světě. Možná si teď říkáte, že byste ho chtěli navštívit a popovídat si s ním o starých časech. Ale pozor, když se mu budete moc přibližovat, může se stát, že se vás pokusí pozřít a už byste se nemuseli nikdy vrátit do svého normálního života. Takže opatrně, když se budete vydávat na cestu k nejstaršímu stromu na světě!
Vyhlášení nejstaršího živého stromu na světě - foto 2
Vyhlášení nejstaršího živého stromu na světě - foto 3
Publikováno: 22. 4. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články