Záhada zahradního trpaslíka: Jak se malý sochařský kamarád proměnil ve skutečného zlomyslného obra?

Bylo to jako z filmu. Malinkatý zahradní trpaslík, který kdysi zdoboval zahradu rodiny Nováků, se náhle proměnil ve skutečného zlomyslného obra. A to doslova! Rodina byla zmatená i vystrašená zároveň. Co se to s nimi děje? Jak je možné, že se jejich milý sochařský kamarád změnil v nevyzpytatelnou bytost?

Záhada zahradního trpaslíka: Jak se malý sochařský kamarád proměnil ve skutečného zlomyslného obra? - foto 1
Vše začalo v jednu chladnou noc, kdy se pan Novák vracel z práce. Když se přiblížil k zahradě, zpozoroval cosi neobvyklého. Trpaslík, který obvykle sedával na malé lavičce, se začal pohybovat. Zpočátku si to pan Novák nevšiml, ale když se přiblížil blíže, uviděl, jak se trpaslík postavil na nohy a ožil! Jeho oči se rozsvítily a začal zlobit. Zkroutil svou malou tvářičku do podoby šklebícího se obra a začal se vyřádit.

Rodina Nováků byla překvapená a zároveň polekaná. Co se stalo s trpaslíkem? Jak je možné, že se změnil v takovou nestvůru? Nezbývalo jim nic jiného než si vzít odvahu a postavit se této záhadě.

Když se rozhodli přiblížit se k trpaslíkovi, zjistili další neuvěřitelnou věc. Trpaslík měl na sobě malý černý plášť a v rukou držel malinkatý kouzelnický proutek. Ano, správně čtete, byl to opravdový kouzelník! Zlomyslný a nevyzpytatelný.

Rodina Nováků se rozhodla, že musí najít způsob, jak trpaslíka přeměnit zpět do jeho původní podoby. Zkoušeli různé kouzla a zaklínadla, ale všechno bylo marné. Trpaslík se jen smál a zlobil je ještě víc. Vypadalo to, že se nikdy nedozvědí, jak se tento malý sochařský kamarád proměnil v skutečného zlomyslného obra.

Nakonec se rozhodli požádat o pomoc místního moudrého starce. Ten se po dlouhém zvažování rozhodl, že jediný způsob, jak se zbavit zlomyslného obra, je najít jeho slabé místo. A to bylo – samotný proutek! Starý mudrc věděl, že když se jim podaří získat proutek a zničit ho, trpaslík se promění zpět v malinkatého sochařského kamaráda.

A tak začala velká dobrodružná cesta za záchranou zahradního trpaslíka. Rodina Nováků prošla mnoha nebezpečnými situacemi a nakonec zjistila, že proutek byl ukryt ve skryté jeskyni pod velkým dubem. Když ho našli a zničili, trpaslík se skutečně změnil zpět v malou sochařskou figurku.

Od té doby si rodina Nováků velmi dává pozor na to, jaké sochařské kamarády do své zahrady umísťují. Už nikdy nechtějí zažít takovéto bizarní dobrodružství znovu.
Záhada zahradního trpaslíka: Jak se malý sochařský kamarád proměnil ve skutečného zlomyslného obra? - foto 2
Záhada zahradního trpaslíka: Jak se malý sochařský kamarád proměnil ve skutečného zlomyslného obra? - foto 3
Publikováno: 23. 9. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články