Záhadná osoba se objevuje v každé historické epochě: Je to cestovatel časem nebo jen zmatený turista?

Jakub Štěpán se narodil v roce 1543 v malé vesnici na okraji Prahy. Byl to výjimečný chlapec, který se nezajímal o normální věci jako jsou hry a sporty, ale chtěl vědět víc o světě, který ho obklopoval. A tak se rozhodl stát se cestovatelem. Tenkrát se to ale nejevilo jako jednoduchý úkol, protože cestování bylo velmi omezené a nebezpečné.

Záhadná osoba se objevuje v každé historické epochě: Je to cestovatel časem nebo jen zmatený turista? - foto 1
Jednoho dne se Jakub Štěpán objevil v roce 2018 v centru Prahy. Lidé okolo něj stáli s otevřenými ústy a nechápavě na něj hleděli. Jak se tam dostal? Nikdo nevěděl. Štěpán se tvářil zmateně a ptal se na to, kde se nachází a co se s ním stalo. Lidé kolem něj si mysleli, že jde o nějakého šílence, který si hraje na cestovatele časem.

A tak tomu bylo v každé historické epochě. Záhadná osoba se objevila v Egyptě před tisíci lety, v Římě v době Císařství, v Evropě během středověku i během období renesance. Vždy se jednalo o zmateného turistu, který se ocitl v neznámém časovém období a snažil se najít způsob, jak se vrátit zpět do své doby.

Ale co když to není jen tak jednoduché? Co když se jedná o cestovatele časem, který se rozhodl prozkoumat historii a zjistit, jak se lidé žili v minulosti? Kdo ví, jaké tajemství se skrývá za těmito záhadnými postavami, které se objevují v každé historické epochě.

Možná bychom měli být opatrní a neodsuzovat tyto záhadné osoby jako šílence. Možná bychom měli být otevření novým možnostem a připraveni se nechat překvapit tím, co se skrývá za těmito záhadami. Možná se jednou sami ocitneme v situaci, kdy budeme potřebovat pomoc od těchto záhadných cestovatelů časem.
Záhadná osoba se objevuje v každé historické epochě: Je to cestovatel časem nebo jen zmatený turista? - foto 2
Záhadná osoba se objevuje v každé historické epochě: Je to cestovatel časem nebo jen zmatený turista? - foto 3
Publikováno: 21. 8. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články