Záhadný fenomén: Co se děje s papričkami, které pláčou při krájení?

Příroda je plná záhad a nevysvětlitelných jevů. Jedním z nich je i záhadný fenomén, který se týká papriček. Možná jste se již někdy setkali s tímto bizarním jevem – krájíte si papričku a najednou začne plakat. Ano, správně jste slyšeli, papričky pláčou! Ale co se to s nimi děje?

Záhadný fenomén: Co se děje s papričkami, které pláčou při krájení? - foto 1
Někteří vědci se domnívají, že papričky mají vlastní city a emoce. Při krájení se jim z nějakého důvodu uvolní slzy, které jsou většinou zelené nebo červené, podle barvy papričky. Je to jejich způsob vyjádření bolesti. Pokud si však myslíte, že papričky pláčou, protože cítí fyzickou bolest, mýlíte se. Papričky mají přece jenom jenom rostlinnou povahu a nejsou schopny vnímat bolest jako živočichové.

Další teorie tvrdí, že papričky se rozhodly využít svůj pláč k tomu, aby nám daly vědět, že jsou připravené k jídlu. Pláčem se snaží upoutat naši pozornost a nalákat nás na svou chutnost. Je to prostě marketingový trik papriček, který nám má zaručit, že je budeme jíst a tím šířit jejich semínka.

Ale nezoufejte, existuje i řešení pro ty, kteří nechtějí papričky slyšet plakat. Stačí je pouze jednoduše zbavit jejich slzných žlázek. Tímto způsobem už nebudou schopny vyplakávat své slzy. Takže pokud nechcete být svědkem tohoto bizarního jevu, můžete provést malý chirurgický zákrok na papričkách před jejich konzumací.

Naštěstí však většina lidí na pláč papriček nahlíží s humorem a neberou to příliš vážně. Mnozí dokonce považují tento jev za zábavný a fascinující. Kdo by si totiž pomyslel, že tak nevinná zelenina je schopná takového překvapení? Papričky pláčou, ačkoliv nevíme přesně proč. Ale jedno je jisté – při krájení papriček se určitě nebudete nudit!
Záhadný fenomén: Co se děje s papričkami, které pláčou při krájení? - foto 2
Záhadný fenomén: Co se děje s papričkami, které pláčou při krájení? - foto 3
Publikováno: 5. 3. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články