Záhadný obří medvěd objeven ve sklepě starého pivovaru!

Ve sklepě starého pivovaru na okraji města byl objeven záhadný obří medvěd, který vyvolal u místních obyvatel smích i hrůzu. Místní pivovarník František Novák se nejdříve domníval, že se jedná o nějakou podivnou dekoraci, kterou si naši předci nechali zhotovit pro zábavu. Ale když se přiblížil, aby si to lépe prohlédl, medvěd se zvedl na zadní tlapky a začal mu pokyvovat. "Bylo to jako v nejhorším nočním můře," vzpomíná Novák, který se mu podlamovaly nohy hrůzou.

Záhadný obří medvěd objeven ve sklepě starého pivovaru! - foto 1
Místní obyvatelé ihned povolali policii a hasiče na místo, aby situaci zvládli. Hasiči se pokusili medvěda omráčit dávkou klidnějších kulek, ale medvěd se jim jen vysmíval. "Vypadal, že se baví," říká hasič Pavel Kopečný. "Očividně si to užíval, jak nás nahání po sklepě." Nakonec se situace vyřešila, když se na místě objevil zkušený lovec, který medvěda vystopoval a uspal speciálním šipem s uspávací střelou. "Byla to opravdu divoká honička," říká lovec Jan Novotný. "Ale naštěstí jsme medvěda nakonec dostali do klece a odvezli ho do záchranné stanice pro divokou zvěř."

Záhadný původ medvěda vyvolal nejednu spekulaci mezi obyvateli. Někteří tvrdí, že je to ztracený domácí mazlíček, který se vymkl kontrole, jiní mluví o mutaci, která se odehrává v tajných laboratořích. Jedna stará paní dokonce tvrdí, že medvěd je vlastně ztracený princ, který byl kouzlem proměněn. "Možnosti jsou nekonečné," říká s úsměvem paní Marie, která má vždycky svůj vlastní názor na všechno.

Medvěd se mezitím stal místní atrakcí a lidé z okolí začali proudit do pivovaru, aby se na něj podívali. Někteří se ho dokonce pokoušeli krmit, ale to bylo zakázáno kvůli jeho divoké povaze. "Je to přeci divoký medvěd, ne kočka," vysvětluje veterinářka Kateřina Nováková. "Nemůžeme riskovat, že by někoho napadl." Přesto se všichni shodují na jednom - medvěd je opravdu záhadný a nezapomenutelný úkaz, který si všichni budou dlouho pamatovat.
Záhadný obří medvěd objeven ve sklepě starého pivovaru! - foto 2
Záhadný obří medvěd objeven ve sklepě starého pivovaru! - foto 3
Publikováno: 28. 11. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články