Závěrečná zkouška z matematiky: Studenti překonávají strach pomocí kouzel a čarodějných triků.

Vysoká škola magie a kouzel připravila pro své studenty nejtěžší závěrečnou zkoušku, kterou kdy viděli. Tentokrát se totiž rozhodli kombinovat matematiku se světem magie a nechali studenty překonávat strach z matematiky pomocí kouzel a čarodějných triků. Školní aula se proměnila v neuvěřitelné prostředí plné lebujících knih, letících pravítek a kouzelných kalkulaček.

Závěrečná zkouška z matematiky: Studenti překonávají strach pomocí kouzel a čarodějných triků. - foto 1
Studenti se pod dohledem profesorů a profesorek vydali na nebezpečnou cestu kouzelnými lesy matematického světa. První úkol spočíval v překonání obřího draka, který měl na ocasu napsané matematické rovnice. Studenti museli pomocí zaklínadla proměnit rovnice na správné výsledky a tak draka přelstít. Aby to nebylo tak jednoduché, museli během kouzlení zpívat matematickou píseň, která draka uklidňovala.

Po zdolání draka se studenti ocitli v podvodním světě plném žab a ryb, které jim zadávaly matematické úkoly. Tentokrát však studenti museli použít kouzelné prsteny, které jim umožňovaly rozdvojit se a tak zvládnout dva úkoly najednou. Zdánlivě jednoduché úkoly se však rychle zkomplikovaly a studenti museli rychle přemýšlet a překonávat svůj strach z matematiky.

Další část zkoušky se odehrála ve vysokohorské oblasti, kde studenti museli pomocí kouzelných čarodějnic vymyslet matematické formule pro převod teploty na vrcholcích hor. Zde se objevily záludné úkoly, které studenty donutily přemýšlet nejen nad matematikou, ale i nad fyzikou a geografií. Po zdolání této části zkoušky se studenti ocitli na vrcholu hory, odkud si mohli užít nádherný výhled na krajinu plnou matematických vzorců.

Poslední úkol zkoušky představoval nejtěžší výzvu. Studenti se dostali do temného labyrintu plného matematických hádanek a nástrah. Museli kouzlit s čísly, provádět matematické operace ve světle kouzelných svíček a překonávat neviditelné překážky. Každý student musel využít veškeré své znalosti matematiky a soustředění, aby se dostal až k východu labyrintu.

Po úspěšném dokončení zkoušky byli studenti vyhlášeni diplomovanými kouzelníky a mohli se těšit na svou budoucnost v magickém světě. Tato závěrečná zkouška z matematiky se stala nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné a zanechala v nich nejen vzpomínky na úžasnou magickou školu, ale i na to, jak dokázali překonat svůj strach a zdolat obtíže pomocí kouzel a čarodějných triků.
Závěrečná zkouška z matematiky: Studenti překonávají strach pomocí kouzel a čarodějných triků. - foto 2
Závěrečná zkouška z matematiky: Studenti překonávají strach pomocí kouzel a čarodějných triků. - foto 3
Publikováno: 5. 11. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články