Záznamy z minulosti odhalují, že neandertálci měli rádi sushi.

Představte si to – neandertálci sedí kolem ohně, popíjejí vodu z řeky a trhají si kousky syrového lososa z připraveného jídla. Na první pohled to vypadá jako scéna z moderního japonského restauračního podniku, ale ve skutečnosti se jedná o záznam z minulosti, který odhaluje, že neandertálci měli rádi sushi!

Záznamy z minulosti odhalují, že neandertálci měli rádi sushi. - foto 1
Zdá se to neuvěřitelné, ale archeologové objevili v jeskyni v Portugalsku neuvěřitelně dobře zachované zbytky syrového lososa, který byl připravený před více než 40 000 lety. Tento objev potvrzuje, že neandertálci byli schopni lovit a konzumovat ryby, ale také ukazuje, že byli schopni připravit si sushi, což je jídlo, které se v současné době spojuje s moderní japonskou kuchyní.

Pro mnoho lidí je tato informace šokující, protože neandertálci jsou často vnímáni jako primitivní lidé, kteří nebyli schopni vynalézt nic nového. Ale tento objev ukazuje, že neandertálci byli schopni přizpůsobit se svému prostředí a využívat zdroje, které měli k dispozici.

Samozřejmě, že nevíme, jak přesně neandertálci připravovali své sushi, ale podle archeologů by mohli používat tradiční techniky jako například nakládání ryb v soli nebo kyselině octové. Tento objev také ukazuje, že neandertálci byli schopni vytvářet si složité jídla, a nikoliv pouze konzumovat syrové maso.

Celkově lze tedy říci, že neandertálci nebyli primitivními lidmi, jak jsme si je představovali. Byli schopni využívat zdroje, které měli k dispozici, a přizpůsobovat se svému prostředí. Vlastně se dá říci, že byli velmi chytří a kreativní, a kdo ví, co by dokázali, kdyby byli dále vyvíjeli své schopnosti. Takže pokud se někdy ocitnete v japonské restauraci a budete si objednávat sushi, pamatujte si, že tento pokrm mohli mít rádi i vaši pravěcí předkové!
Záznamy z minulosti odhalují, že neandertálci měli rádi sushi. - foto 2
Záznamy z minulosti odhalují, že neandertálci měli rádi sushi. - foto 3
Publikováno: 21. 6. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články