Život na dosah ruky: Nová aplikace umožňuje komunikovat s rostlinami.

Vědci po celém světě se rozhodli rozšířit naše hranice komunikace a přicházejí s revoluční novinkou – aplikací, která umožňuje komunikovat s rostlinami. Ano, správně jste slyšeli, teď už můžete mít váš vlastní rozhovor s kytkou na parapetu. To je přesně ten druh pokroku, na který jsme všichni čekali.

Život na dosah ruky: Nová aplikace umožňuje komunikovat s rostlinami. - foto 1
Tato aplikace, která dostala název "PlantTalk", je vybavena špičkovou technologií rozpoznávání rostlinných signálů. Stačí jen umístit svůj mobilní telefon poblíž rostliny a aplikace okamžitě zachytí její vibrace a zvuky, které vydává. Poté je aplikace analyzuje a přeloží do lidské řeči. To vám umožní nejen slyšet, co rostlina říká, ale také s ní aktivně komunikovat.

Co všechno tedy rostliny komunikují? Podle prvních uživatelských zkušeností se zdá, že mají velmi pestrou škálu témata. Některé rostliny se snaží varovat před hmyzem, který se jim chystá na návštěvu, zatímco jiné rozprávějí o svých nejoblíbenějších filmech a knihách. Některé rostliny dokonce prozradí, jaké jsou jejich oblíbené písničky a žádají, aby jim je člověk přehrál.

S novou aplikací "PlantTalk" se otevírá také obrovský potenciál pro zahradníky a farmáře. Místo dlouhých a zdlouhavých zkoušek a chyb mohou nyní jednoduše zeptat rostliny, co potřebují. Zapomeňte na nekonečné debaty s ostatními zahradníky o tom, jakou hnojivou směs použít nebo jak často zalévat. Stačí se zeptat rostliny přímo a ona vám ráda poradí.

Samozřejmě se však s novou aplikací objevují i kontroverze. Kritici namítají, že to, co rostliny říkají, je často velmi nudné a bezvýznamné. Někteří uživatelé si stěžují, že rostliny ještě více zvyšují svou náročnost a neustále po nich žádají, aby jim nosili vodu nebo je přemísťovali na jiné místo. Navíc, jak si můžeme být jisti, že rostliny mluví pravdu? Možná jen vymýšlejí, aby nás získaly na svou stranu a dostaly to nejlepší z nás.

Každopádně, ať už jste zastánci nebo odpůrci této nové aplikace, není pochyb o jedné věci – život na dosah ruky se stává stále bizarnějším. A kdo ví, co nás čeká v budoucnosti? Možná získáme schopnost mluvit s domácími zvířaty nebo dokonce s předměty. Možnosti jsou nekonečné a pouze čas nám ukáže, jak daleko jsme ochotni zajít ve světě komunikace.
Život na dosah ruky: Nová aplikace umožňuje komunikovat s rostlinami. - foto 2
Život na dosah ruky: Nová aplikace umožňuje komunikovat s rostlinami. - foto 3
Publikováno: 7. 11. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články