Život naopak: Jak se otočil svět vzhůru nohama

Svět se vždycky zdál být trochu převráceným místem, ale co kdyby se skutečně otočil vzhůru nohama? Co kdyby se všechny pravidla a běžné zvyklosti, na které jsme zvyklí, najednou změnily? Představte si, že všechny psy začnou chodit na dvou nohách a lidé se budou vyvážet na čtyřech. To by byl pohled! A co takhle, kdyby se slunce rozhodlo zapadat na východě a vycházet na západě? To by rozhodně způsobilo zmatek ve všech turistických průvodcích!

Život naopak: Jak se otočil svět vzhůru nohama - foto 1
Náš jazyk by taky utrpěl změnu, kdybychom žili v tomto převráceném světě. Místo toho, abychom říkali "ahoj", bychom museli začít vítat se slovy "joha". A místo "děkuji" bychom používali slovo "ikudě". Všechny knihy a učebnice by se musely přepsat, a než bychom se na to všichni naučili, byl by z toho docela zmatek.

Ale největší změnu by asi pocítili řidiči. Kdyby se svět otočil vzhůru nohama, museli by řídit naopak. Auta by jezdila po levé straně silnice a dopravní značky by byly převrácené. To by bylo docela zábavné sledovat, jak se všichni snaží přizpůsobit novým pravidlům na silnicích.

A co takhle, kdyby se všechny roční období otočily? Představte si, že v zimě budou teploty stoupat a v létě bude sněžit. Lidé by museli mít zimní plavky a letní bundy. Všechny turistické atrakce by byly úplně jiné - místo lyžování v horách bychom v létě jezdili na sáňkách a v zimě se opalovali na pláži.

Zkrátka, život naopak by byl zábavný, ale trochu zmatený. Kdyby se svět otočil vzhůru nohama, museli bychom se přizpůsobit novým pravidlům a zvyklostem. Bylo by to jako žít v nějakém divném alternativním vesmíru, kde bychom museli chodit na hlavách a jíst nohama. Ale co by to byl za život bez trochy absurdity?
Život naopak: Jak se otočil svět vzhůru nohama - foto 2
Život naopak: Jak se otočil svět vzhůru nohama - foto 3
Publikováno: 8. 1. 2024 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články