Život po smrti: Zvířata v zoo začala organizovat své vlastní pohřby.

V posledních týdnech se v zoo po celém světě začíná dít něco zcela neuvěřitelného. Zvířata, která zde žijí, se zdají mít podivnou schopnost organizovat své vlastní pohřby. Ano, správně jste to pochopili! Tigři, sloni, opice a dokonce i klokaní rodiny se shromáždí kolem mrtvých těl svých druhů a pořádají opravdové smuteční obřady.

Život po smrti: Zvířata v zoo začala organizovat své vlastní pohřby. - foto 1
První zprávy o tomto fenoménu se objevily, když pracovníci jedné zoo v Austrálii byli svědky skupiny klokanů, kteří se začali shromažďovat kolem těla svého mrtvého přítele. Bylo to jako z filmu - klokaní rodiny se objímaly, plakaly a zdálo se, že sdílí svou ztrátu. Když se tým zoologů pokusil tělo odstranit, klokani se vzpamatovali a vystrašeně skočili pryč. Bylo jasné, že tady se něco děje.

Další podobná událost se odehrála v jedné zoologické zahradě v Jižní Africe. Sloni, kteří si byli vědomi smrti svého druhu, se začali shromažďovat kolem jeho těla. Vypadalo to, jako by konzultovali nějaký sloní pohřební rituál, který se předává z generace na generaci. Dokonce se pozorovalo, jak jedno ze sloních mláďat přikrylo tělo svého příbuzného větvemi, jako by ho chtělo ochránit. Je to neuvěřitelné, jak tato zvířata projevují svou empatii a smutek.

A co teprve tigři? V jedné zoo ve Spojených státech se stali svědky toho, jak tato královská šelma projevuje svou úctu k mrtvému jedinci. Když jeden z tigřích samců zemřel, ostatní se shromáždili kolem jeho těla a vytvořili kruh. Zdálo se, že tvoří jakýsi tigří smuteční obřad. Zvířata se obklopila kolem těla a vyčkávala několik minut, než se rozptýlila. Není to fascinující?

Zatímco vědci se snaží vysvětlit tento podivný jev, někteří lidé se začínají obávat, že zvířata mají nějakou tajemnou moc, kterou nám zatím neodhalila. Možná mají přístup ke světu duchů nebo jsou schopna komunikovat se zemřelými. Kdo ví, co se skrývá za tímto záhadným chováním? Jedno je ale jisté - život po smrti se zdá být bizardně zábavným a zvířata jsou v tomto ohledu nepochybně lídři.
Život po smrti: Zvířata v zoo začala organizovat své vlastní pohřby. - foto 2
Život po smrti: Zvířata v zoo začala organizovat své vlastní pohřby. - foto 3
Publikováno: 22. 8. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články