Známý vynálezce vymyslel stroj, který umí číst myšlenky. Co to znamená pro soukromí?

Vědci po celém světě se zatím nemohou vzpamatovat z nejnovějšího vynálezu jednoho z největších vynálezců moderní doby. Tento vynálezce, jehož jméno zatím zůstává tajemstvím, totiž vymyslel stroj, který umí číst myšlenky. Ano, čtete správně, stroj, který dokáže přečíst to, co se vám honí hlavou.

Známý vynálezce vymyslel stroj, který umí číst myšlenky. Co to znamená pro soukromí? - foto 1
Zatímco někteří lidé jsou nadšeni z tohoto vynálezu a vidí v něm budoucnost, další se obávají o své soukromí. Co když se náhodou dostanou do situace, kdy budou muset své myšlenky prozradit? A co když se někdo pokusí získat neoprávněný přístup k těmto informacím?

Jedním z nejzajímavějších aspektů tohoto vynálezu je jeho schopnost odhalit i ty nejtemnější myšlenky. Co když se náhodou dostanou do rukou nějakého zločince, který bude chtít využít těchto informací k vlastnímu prospěchu? To jsou otázky, na které se zatím nikdo neodváží odpovědět.

Ale zpět k pozitivním aspektům tohoto vynálezu. S pomocí tohoto stroje budou moci lidé s těžkými zdravotními problémy komunikovat bez použití hlasu. A co třeba sportovci, kteří si budou moci rychleji a přesněji představit svůj tréninkový plán? Možností je mnoho a jediným omezením je naše vlastní fantazie.

V každém případě je evidentní, že tento vynález bude mít vliv na naše soukromí. Bude třeba zvážit, jakým způsobem budou tyto informace používány a jakým způsobem budou chráněny. Ať už se vývoj tohoto stroje ubírá kamkoliv, je jasné, že se jedná o jeden z nejzajímavějších vynálezů moderní doby.
Známý vynálezce vymyslel stroj, který umí číst myšlenky. Co to znamená pro soukromí? - foto 2
Známý vynálezce vymyslel stroj, který umí číst myšlenky. Co to znamená pro soukromí? - foto 3
Publikováno: 31. 7. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články