Ztracená civilizace objevena pod ledovcem na Antarktidě: místní obyvatelé se učili surfování.

Zpráva, která se objevila na internetu, způsobila vlnu nadšení mezi fanoušky extrémních sportů. Podle zpráv byla totiž pod ledovcem na Antarktidě objevena ztracená civilizace, jejíž obyvatelé se údajně učili surfování.

Ztracená civilizace objevena pod ledovcem na Antarktidě: místní obyvatelé se učili surfování. - foto 1
První reakce byly samozřejmě skeptické. Jak mohou lidé, kteří žili pod ledem, surfovat? Ale jak se ukázalo, místní obyvatelé byli velmi vynalézaví. Využívali totiž přílivové vlny, které se vytvářely pod ledem, a na nich se potom nechávali unášet k pobřeží.

Podle archeologů se jedná o velmi zajímavou kulturu. Objevili totiž nejen starověké surfy a další sportovní vybavení, ale také nástroje pro lov a rybolov, stejně jako keramiku a další umělecké předměty. Zdá se, že tato civilizace byla velmi rozvinutá a dokázala se přizpůsobit extrémním podmínkám.

Někteří lidé se ptají, zda by se tato kultura mohla stát inspirací pro moderní surfaře. Byla by to určitě zajímavá myšlenka, ale zatím je stále příliš brzy na to, aby se o tom mohlo hovořit. Zůstává však naděje, že se pod ledovcem na Antarktidě skrývá ještě mnoho dalších tajemství, která by mohla být pro moderní svět velkým přínosem.

Celkově je tato zpráva velmi zajímavá a bizardní zároveň. Kdo by si totiž pomyslel, že pod ledovcem na Antarktidě se může skrývat tak rozvinutá civilizace? Snad se brzy dozvíme více informací o této zajímavé kultuře a o tom, co může nabídnout modernímu světu.
Ztracená civilizace objevena pod ledovcem na Antarktidě: místní obyvatelé se učili surfování. - foto 2
Ztracená civilizace objevena pod ledovcem na Antarktidě: místní obyvatelé se učili surfování. - foto 3
Publikováno: 19. 9. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články