Ztracená civilizace: Výzkumníci nalezli tajemnou civilizaci, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno.

Vědci z celého světa byli v šoku, když byla nedávno objevena ztracená civilizace, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno. Tato tajemná civilizace byla nalezena na odlehlém ostrově, který dosud nebyl na mapách zaznamenán. Vědci si nejsou jisti, jak se tato neuvěřitelná civilizace mohla vyvinout a jaké důvody vedly tyto lidi k tak neobvyklým stravovacím návykům.

Ztracená civilizace: Výzkumníci nalezli tajemnou civilizaci, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno. - foto 1
Podle prvních zpráv, které se dostaly ven z této ztracené civilizace, se lidé zcela vyhnuli pití vody a jiných tekutin. Místo toho jedli hlínu, kterou si sbírali z okolního terénu. Tento způsob stravování byl pro vědce naprosto neuvěřitelný, protože neexistuje žádný důkaz o tom, že by lidé mohli přežít jen na základě konzumace hlíny.

Někteří vědci se dokonce pokusili vysvětlit tento zvláštní způsob stravování pomocí teorie o evolučních adaptacích. Podle nich se tito lidé vyvinuli tak, že se jim staly hlína a jiné neobvyklé potraviny hlavním zdrojem živin. Tuto teorii však nelze potvrdit, protože neexistují žádné důkazy o tom, že by tito lidé měli nějaké adaptace, které by jim umožnily přežít bez pití.

Vědci také zjistili, že v této ztracené civilizaci bylo zakázáno pít. Tento zákaz byl tak důležitý, že byl dokonce zakotven v základních právech této civilizace. Vědci se domnívají, že tento zákaz byl zaveden proto, aby se lidé vyhnuli negativním účinkům pití alkoholu. Nicméně, pokud se lidé nejedli hlínou, nebyl v této civilizaci žádný způsob, jak si uhasit žízeň.

Celkově tedy ztracená civilizace, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno, zůstává velkou záhadou. Vědci si nejsou jisti, jak se tato civilizace vyvinula a jaké důvody vedly k tak neobvyklým stravovacím návykům. Je však jisté, že tato ztracená civilizace představuje fascinující studijní případ, který by mohl pomoci vědcům lépe porozumět lidskému vývoji a adaptaci.
Ztracená civilizace: Výzkumníci nalezli tajemnou civilizaci, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno. - foto 2
Ztracená civilizace: Výzkumníci nalezli tajemnou civilizaci, kde se jedlo hlína a pití bylo zakázáno. - foto 3
Publikováno: 22. 6. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články